Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Belçika Genel Kongresi’nde Basir Hamarat yeniden başkanlığa seçildi. Hamarat, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Belçika bölgemizin kongresini gerçekleştirdik. Tekrar beni bu...
Macron'dan flaş Sarı Yelek hamlesi! Fransa Cumhurbaşkanı Macron, yarın Sarı Yelekliler ile görüşecek. Fransa’da gerçekleştirilen eylemlerin ardından Cumhurbaşkanı Macron’dan dikkat çeken bir karar geldi. Macron’un...
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, son yapılan kamuoyu araştırmalarında ortaya çıkan sonuca göre; bu dönem İzmir'i AK Parti'nin kazanacağını ileri sürdü. Muş, sözlerini şöyle...

PKK’lı teröristlerden ‘Öldük, bittik’ itirafı!

PKK’lı teröristlerden ‘Öldük, bittik’ itirafı!
Valisi , 2018 seneyi Şehir Koordinasyon Heyeti son buluşmasında, geçen hafta Gercüş ilçesi kırsalında harekâta giden askerleri taşıyan zırhlı askeri vasıtanın geçişi sırasında ’lı teröristlerce yola tuzaklanan el üretimi patlayıcının infilak ettirilmesi neticeyi şehit olan 8 askerin ailelerine başsağlığı diledi, yaralı askere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

“Üzüldük, üzülmemek elde değil, acımızı vicdanımıza gömdük” diyen Deniz, acıları kadar hiddetlerinin de büyük olduğunu belirtti. Vali Deniz, “Buradan bir kere daha söylüyorum: Bu adi, kalleşçe atağı yapanlar, bunların işbirlikçileri, bunları destekleyenler, terörü destekleyenler, terörle arasına mesafe koymayan kim varsa bunlara gereği yapılacak” diye konuştu.

Terör örgütleriyle gayrette kararlılık vurgusu yapan Deniz, PKK’lı teröristlerin hamleleri neticeyi Batman’da 15 bin şahsın katılımıyla asıllaştırılan yürüyüşün de en hoş tepkilerden biri olduğunu aktardı. Terör örgütlerinin emelinin huzuru kaçırmak olduğunu vurgulayan Deniz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sarih ve net bir biçimde söylüyorum, bir tek silahlı terör örgütü üyeyi kalmayıncaya kadar gayretimiz devam edecek. Adice, kalleşçe hamleleri bizi yıldıramayacak. Burada herkese vazifeler düşüyor. Tam Batmanlı hemşehrilerime söylüyorum, 15 bin şahıs al sancaklarıyla ‘Kahrolsun PKK’ diye alanlara çıktı. Doğrusu da buydu. Hep birlikte bu gayreti vereceğiz. Bu adilerin tasayı bu ülkenin huzurunu kaçırmak. Bölgemizin, kentimizin huzurunu kaçırmak. Bizim tasamız ise hizmet etmek, kentimizi, bölgemizi daha iyi nasıl idareyip kalkındırabiliriz biz bunun tasasındayız.”

TERÖRİSTLERİN TELSİZ KONUŞMALARI

PKK’lı teröristlerin telsiz konuşmalarını aktaran Deniz, telsiz konuşmalarından teröristlerin, terör örgütünün sonunun yakın olduğunun anlaşıldığına dikkati çekti.

Teröristlerle kavradıkları dilden gayret edeceklerini dile getiren Deniz, şunları kaydoldu:

“Bunların kavradığı dilden gayretimiz devam edecek. Bunlar onların son çırpınışları. Telsiz konuşmaları geliyor. Konuşmalar, ‘Can Verdik, bittik, harabız’ biçiminde. Bittiklerinin sarih göstergesidir. Bazen de böyle tek tük de olsa ihtiyat almamıza karşın, arazi koşulları itibariyle istemediğimiz vaziyetler de alana gelebiliyor. Olmaması için daha çok çalışacağız. Tam emelimiz bu terör virüsünü tamamen bu coğrafyadan silmek.”

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın