Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

PKK’nın yaptığı alçaklığa bakın! Hacire Akar’ın diğer oğlunu öldürüp askerin üzerine attılar

PKK’nın yaptığı alçaklığa bakın! Hacire Akar’ın diğer oğlunu öldürüp askerin üzerine attılar
DİYARBAKIR ‘da kaçırılan oğlu için Genel merkezi önünde oturma eylemi yapan Hacire Akar’ın diğer oğlunun da 4 yıl önce Kandil’de infaz edildiği ortaya çıktı. Meğer alçak olayı saklayıp askerin üzerine atmış. Sabah’ın haberine göre;  tarafından düğün hazırlığı yaparken dağa kaçırılan oğlu Mehmet’e HDP  İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yaparak kavuşan Diyarbakırlı cesur yürekli anne Hacire Akar’ın diğer oğlu Fırat Akar, terör örgütü tarafından 4 yıl önce iki arkadaşıyla birlikte Kandil’de infaz edildi.

Fırat’ı da dağa kaçırdılar

Diyarbakırlı 8 çocuk annesi 49 yaşındaki Hacire Akar’ın, oğlu Fırat 2010’da PKK tarafından kandırılıp, dağa çıkarıldı. Acılı anne daha sonra oğlu Fırat’ın ölüm haberini aldı. Anne Hacire Akar, Fırat’ın acısını yaşarken, terör örgütü bu kez düğün hazırlığı yapan 21 yaşındaki oğlu Mehmet’i ağına düşürdü.HDP İl Başkanlığı’na giren inşaat işçisi Mehmet Akar’dan haber alamayan anne, parti binası önünde oturma eylemi yaptı.

Oğlunu öldürüp 8 ay boyunca gizlediler

HDP ve PKK’ya meydan okuyarak, oğlunu isteyen cesur yürekli anne, eylemin 3’üncü günü oğlunu terör örgütünün elinden almayı başardı.Terör örgütü PKK’nın, Hatice Akar’ın oğlu Fırat ile birlikte iki teröristi de infaz edip, ölümlerini 8 ay boyunca gizlediği ortaya çıktı.Fırat Akar, 2010’da henüz 17 yaşında iken çalışmak için gittiği Mersin’de aralarında HDP yöneticilerinin de bulunduğu örgüt sempatizanları tarafından “Irak’ta inşaatta çalışacaksın” diyerek kandırılıp Kandil’e götürüldü.

‘Askerin hava saldırısı sonucu öldüler’ yalanı

PKK’dan kaçıp, güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin anlatımına göre, Çiya Sipan kod adlı Fırat Akar, Tunceli nüfusuna kayıtlı Ali Düzgün Dilsiz ve Şırnaklı Sebat Tokay ile birlikte Hakurk kampında 3 yıl önce yemek konusunda kavga ettikleri grup sorumlusu Argeş Mazlum kod adlı terörist tarafından öldürüldüler. PKK terör örgütü, çocuklarının akıbetini soran ailelere yanıt olarak, 8 ay sonra kendi yayın organlarında ‘Askerin hava saldırısı sonucu öldüler’ diye cevap vererek yine yalana başvurdu.

Oğlu için HDP binasında nöbet tutmuştu

Hacire Akar, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yaparak, çocuğunu istemişti. Eylem sonrasında 21 yaşındaki oğlu Mehmet’e kavuşmuştu.

Fotoğrafa yansıyan öfke

Hacire Akar’ın eylemdeki kararlılığının nedeni sonradan anlaşıldı. Acılı annenin diğer oğlu Fırat’ın 2015’te Kandil’de infaza kurban gittiği ortaya çıktı. Hacire Akar’ın terör örgütüne karşı gözlerindeki öfke fotoğrafa yansıdı..

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın