Yeni Vatan Gazetesi

Polonya'dan Kudüs'e gitmek için 9 aydır at sırtında

– Kudüs’e ve ardından Mekke ile Medine’ye gitmek için 9 ay önce atlarıyla Polonya’dan yola çıkan Kristian Bergier, Adıyaman’a ulaştı

Polonya'dan Kudüs'e gitmek için 9 aydır at sırtında

ADIYAMAN (AA) – ’e gitmek için 9 ay önce atlarıyla Polonya’dan yola çıkan Kristian Bergier, ’a geldi.

Kudüs’e giderek hac görevini yerine getirmek için 9 ay önce Polonya’dan dünya turuna çıkan ve üç ay önce Türkiye’ye gelen Bergier, Adıyaman’a ulaştı. Bergier, Adıyaman ziyaretinin ardından önce Kudüs’e, devamında ise Mekke ve Medine’ye gidecek.

İki atıyla yolculuk yapan Bergier; Edirne, Gelibolu, Çanakkale, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Konya, Karaman, Mersin, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın ardından Adıyaman’a geldi.

Adıyamanlıların sevgisiyle karşılaşan Bergier, AA muhabirine, Hristiyan olduğunu, Kur’an okumayı bildiğini ve merakından dolayı Mekke ve Medine’ye de gidip İslamiyet’i tanımayı istediğini söyledi.

Bergier, 9 ay boyunca at sırtında gezdiğini belirterek şöyle konuştu:

“Türkiye’de birçok ili gezdikten sonra şimdi Adıyaman’a geldim. Dün Adana Mersin ve Osmaniye’yi gezdim. Gezi esnasında Türk vatandaşların beni şikayet ettiklerini öğrendim. Polis ekipleri ise benim kimliğimi kontrol etti. Daha sonra yoluma devam ettim. Şu anda Adıyaman’a geldim. Adıyamanlı vatandaşlar oldukça misafirperver ve beni evine davet eden eden vatandaşlar oldu. Bugün Adıyaman’da bir arkadaşın evinde konaklayacağım. En sonunda Kudüs’e gideceğim.”

İsveç’te yaşadığını ifade eden Kristian Bergier, Türkiye’yi çok sevdiğini ve gelecekte bir daha ziyaret etmek istediğini söyledi.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın