Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Teröre destek verdikleri gerekçesiyle görevlerinden alınan Diyarbakır, Mardin ve Büyükşehir Belediye Başkanlarına sahip çıkan terör sevdalısı Avrupa Birliği Türkiye Raportörü Kati Piri’den sakandal açıklama geldi....
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun terör bağlantılı belediye başkanlarının görevden alınması sonrası yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi. Ünal, Gül...
Doğu Perinçek, HDP’li üç belediyeye kayyum atanmasının ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Perinçek, HDP’li belediyelere operasyonla ilgili yaptığı açıklamada “HDP’ye belediye, Mehmetçiğe kurşundur. HDP...

PORSELEN MAKYAJ NEDİR  VE NASIL UYGULANIR?

PORSELEN MAKYAJ NEDİR  VE NASIL UYGULANIR?

Porselen makyaj, çoğunlukla kadınların özel günlerinde, film çekimlerinde, profesyonel  fotoğraf  çekimlerinde ciltteki kırışıklıkları, yaşlanma belirtilerini, cilt tonu bozukluklarını ortadan kaldırmayı  sağlayan cildinizi porselen bir bebek gibi beyaz, pürüzsüz ve hatta berrak bir görünüm veren profesyonel  bir makyaj uygulanmasıdır.

Son yıllarda oldukça rağbet  gösterilen farklı  bir makyaj uygulanması olan porselen makyaj, profesyoneller tarafından kişiye özel ürünler ile yapılmalıdır. Gündelik  hayatta porselen makyajın  kullanılması zordur. Çünkü porselen makyaj size daha soğuk  ve mat bir görünüm sağlayacaktır.

Bu nedenle genelde fotoğraf  çekimlerinde  sıklıkla  kullanılır. Bu makyajın amacı cildinize olağanüstü

bir pürüzsüzlük  sağlayarak yüzünüzde  hiç makyaj yokmuş  etkisi vermektir.

Porselen makyaj denilince akla bembeyaz bir surat gelmektedir. Aslında  bu yanlış bir düşüncedir. Porselen makyajda kullandığınız fondötenin ve pudranın ten renginizle uyumlu olması önemlidir.

Bu makyajı tazeleme gibi bir durum sözkonusu olmadığı için bir kere yapmanız yeterlidir,  bu yüzden oldukça kurtarıcıdır. Ayrıca en önemli özelliği  48 saat sıcaklıkta bile  dayanabilmesi  ve sudan asla etkilenmemesidir.

Makyajınıza başlamadan önce cildinizi güzelce temizleyin ve hatta yüzünüze uygulayacağınız bir peeling ile cildinizi ölü derilerden arındırılmasını sağlayın. Daha sonra yüzünüzü güzelce nemlendirip üstüne de makyaj bazınızı sürerek alt zeminimizi hazırlamış olalım. Böylece  cilt tonumuzu eşitlemiş

ve tüm gözenek görünümünü  en aza indirmiş oluyoruz. Daha sonra cildinizdeki  gözaltı morluklarını, kızarıklıkları, lekeleri kapatmak için kapatıcı uygulayın. Unutmayın ki,  bu ürünler suya dayanıklı olsun! Porselen makyajın sırrı  iyi bir fondöten seçimidir. Tercih etmeniz gereken fondöten kesinlikle, sıvı  bir fondöten  olmalıdır. Toz fondöten yüzünüzdeki porselen görüntüsünü engelleyecektir.

Fondöten ve  kapatıcı sürme işlerinizi bitirdikten sonra sıra yüzünüzü uygun bir şekilde pudralama gerekecektir. Uygulamak istediğiniz  pudranın, ışıltısız ve mat, teniniz ile aynı tonda olmasına dikkat etmelisiniz. Pudra uygulamasını  boynunuza, kulaklarınıza, dekolte bölgenizde  uygulamalısınız ki,

renk ton farklılıkları oluşmasın.

Porselen  makyajın  diğer  bir özelliği  ise yüzünüzde dikkat  çekmesini  istediğiniz bölgeye  odaklanmasıdır. Gözlerinizi de  ön plana çıkarmalısınız, kirpiklerinize ya kirpik takmayı  yada siyah özelliği çok  yoğun olan rimelleri tercih etmelisiniz. Böylelikle daha çarpıcı ve etkili bir görünüm  elde etmiş olursunuz. Eğer gözlerimizde açık tonlu farlar kullanmayı tercih edersek,; dudaklar için canlı koyu renkler kullanmalıyız. Gözlerimizi ön  plana çıkartan  koyu tonlar kullandığımızda ise daha açık  tonlarda ve parlatıcı özellikli  rujlar sürmeliyiz.

Porselen makyajda allığın doğal durması son derece önemlidir. Ten renginize göre şeftali ve pembe tonları kullanmak makyajınızda tamamlayıcı olacaktır.

Porselen makyajın en önemli ve son özelliği de sabitleyici kullanarak makyajınızı daha uzun süre sabitleyerek, makyajinızın kalıcılığını arttırmaktır.

Özel  ve güzel  günler geçirmeniz  dileğiyle..

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın