Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

PTT işe başlama takvimi 2018 güncel PTT iş takvimi

PTT işe başlama takvimi 2018 güncel PTT iş takvimi
Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü personel alımı ne zaman başlayacak, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü personeli ne zaman, hangi ayda iş başı yapacak?

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 5 bin karakter kadrosu ile bünyesine, 250 Uzman Destekçisi, 1623 Postacı, 2625 Gişe ve Ofis Görevlisi, 20 Mimar, 200 Mühendis, 82 Avukat, 200 Tekniker olmak üzere toplamda 5 bin şahıs alımı için geçtiğimiz aylarda bültene çıkmış müracaat yapan adaylar için imtihan yapılmış ve neticeleri söylenmişti. İmtihan sonuçlarıan göre kazanan adaylar şimdi işe başlayacakları günü beklemeye başladı.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğüne 5 bin memur personel alımı alakalı imtihanın bitirilip neticelerinin söylenmesinin ardından Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünden Personel Alım Sürecine Ait Bilgilendirme söylemesi geldi. İmtihan neticelerini itiraz, kesin imtihan neticelerinin söylenmesi, seçimler, laflı imtihan yerleri, doküman bitirme gibi harekâtlarla alakalı bilgilendirme metni yayınlayan Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünün alım süreci ile alakalı takvimi henüz netleşmedi.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 5 bin personel alımı için 12 Ağustos Pazar günü yapılan imtihanın giriş dokümanları, 2 Ağustos 2018 tarihinde http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinde bülten edilmişti ve adayların cep telefonlarına sevk edilmişti. Adaylar imtihan giriş evraklarını tanımlanan tarihten itibaren http://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinden temin edebilmişlerdi.

Mevzuya ait yeni bir ilan yapıldı:

2018/1 personel alımı yazılı imtihanları 12.08.2018 tarihinde 16 şehir merkezinde yapılmıştır. Yazılı imtihan neticeyi 20.09.2018 tarihinde http://ik.posta ve telgraf teşkilatı genel müdürlüğü.gov.tr adresinde yayınlanmıştır. Adaylar, yazılı imtihan neticesine ait itirazları 21.09.2018-27.09.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapabilecektir. Yazılı imtihan neticesine itirazlara ait itiraz değerlendirme raporu http://ik.posta ve telgraf teşkilatı genel müdürlüğü.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Kesin imtihan neticeleri en geç 19.10.2018 tarihinde yayınlanacaktır.

2018/1 personel alımında adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Ofis Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına MERNİS adresinin bulunduğu şehir’e müracaat yaptığından tek şehir seçimi yapmışlardır. Yazılı imtihan neticesinde şehir bazında her pozisyon için azami puandan başlayarak puan sıralaması yapılacaktır.

Yerleştirmeler yazılı imtihan puanının yanı gizeme adayların müracaat ettiği pozisyon ve şehir seçimi temel alınarak yapılacaktır.

Kesin imtihan neticesinde;

Gişe ve Ofis Görevlisi ile Postacı pozisyonu için bülten edilen pozisyon rakamı kadar asil ve iki katı yedek aday,
Avukat, Mimar, Mühendis, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Uzman Destekçisi ile Tekniker pozisyonları için bülten edilen pozisyon rakamının üç katı aday,
Tanımlanacaktır.

Yazılı imtihan neticesinde Gişe ve Ofis Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına asil ve yedek olarak yerleşen ve soyulmaya hak kazanan adaylara Psikometrik Tahlil yaptırılacaktır. Psikometrik Tahlil neticesine göre cetmeye hak kazanan adaylar istenen evraklarla beraber, Taşra Teşkilatında alakalı Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Ünitesine başvuru edecek olup bu zaman içerisinde başvuru etmeyenlerin cetmesi yapılmayacaktır.

Laflı imtihan yeri, tarihi ve saati bilahare söylenecek olup http://ik.posta ve telgraf teşkilatı genel müdürlüğü.gov.tr internet adresinde bülten edilecektir.

Avukat, Mimar, Mühendis, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Uzman Destekçisi ile Tekniker pozisyonları için yapılacak laflı imtihan neticesinde asil olarak soyulmaya hak kazanan adaylar, laflı imtihan neticelerinin bülteninden itibaren onbeş gün içerisinde istenen evraklarla beraber Merkez Teşkilatında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatında alakalı Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Ünitesine başvuru edecek olup bu zaman içerisinde başvuru etmeyenlerin cetmesi yapılmayacaktır.

Atama dokümanı bitirilen adaylara ait Şehir Emniyet Müdürlüklerince evvel güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yaptırılacak olup ceddilmesine mani vaziyeti bulunmayanların cetmeleri yapılarak vazifeye başlayışları sağlanacaktır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın