Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Putin’den Orduya Talimat

Putin’den Orduya Talimat
Kremlin Sarayı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Putin, Amerika’nın ’nın çıkarlarını ve sınırlarını etkileyecek nitelikteki Amerika’nın füze denemeleri karşısında kayıtsız kalamayacağını söyledi.

Putin ayrıca “Bildiğiniz üzere bir asla yıkıcı ve maliyetli silahlanma savaşına karışmak istemedik ve bunun parçası olmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ameirka Savunma bakanlığı Pentagon, Pazartesi günü yaptığı açıklamada 500 km’den fazla menzile sahip bir füze denemesini 18 Ağustoa tarihinde California yakınlarındaki San Nicolas Adası’nda gerçekleştirdiğini açıklamıştı.

Bu Amerika’nın INF olarak bilinen Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması’ndan çekilmesinden sonra gerçekleştirdiği ilk füze denemesi oldu.

Amerika, 1987 yılında Rusya’yla imzalanan anlaşmadan Rusya’nın anlaşmayı ihlal ettiğini iddia ederek 2 Ağustos tarihi itibariyle çekilmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın