Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Rahip Brunson’ın Anne-Babasından Erdoğan’a mesaj!

Rahip Brunson’ın Anne-Babasından Erdoğan’a mesaj!
ile arasında krize neden olan ve evvelki gün tahliye edilen Amerikalı rahip Andrew Brunson’ın anne ve babası, Kuzey Carolina eyaletine bağlı Black Mountain kasabasındaki konutlarında Amerika’nın Sesi’nden Mehmet Toroğlu ve Tezcan Taşkıran’a konuştu.

Baba Ron Brunson ve anne Pamela Brunson oğullarının neredeyse iki sene aradan sonra özgür kalmasının heyecanlı sevincini sezerken, mülakat sırasında duygulu anlar yaşadı.

GECEYİ DUA EDEREK GEÇİRMİŞTİK: Anne Pamela, Brunson’ın özgür vazgeçileceği mevzusunda her ne kadar iyimser olsalar da, daha evvel de bir hayli defa eş temenni içine girdiklerini, bu surattan içlerinde yeniden azıcık fobi olduğunu söyledi. Bu defa oğullarının özgür kaldığını bildiklerinde büyük neşe yaşadıklarını anlatan Pamela Brunson, “Yaradan’nın çok rakamda edilen dualara cevap verdiğini hissettim. Geceyi kilisemizden bir grupla Andrews için dua ederek geçirmiştik. Ama bunun gerçekten olacağından yeniden de emin dokunulduk, dolayısıyla güzel bir sürpriz oldu” diye konuştu.

TÜRK HALKINI HER ZAMAN ÇOK BEĞENDİ: Baba Ron Brunson da, oğullarının mapusta olduğu zaman süresince dua etmek dışında ellerinden bir şey gelememesinin acısı ve yeisini yaşadıklarını belirtti. Andrew’e yöneltilen yargılamaların onun kişiliğine ve yetişme stiline ters olduğunu kaydolan baba Ron, “O Türk toplumunu her zaman çok beğendi ve Türk hükümetine ters düşecek asla rastgele bir şey yapmadı. Onun haksız yere yargılandığını görmek çok güçtü” dedi.

ANDREW TÜRKİYE İÇİN CANINI VERMEYE HAZIR: Ron Brunson, oğlu ve eşi için, “yapabilseler hala Türkiye’de kalırlardı. Bir zamanlar bize, ‘emekli olup Amerika’ya dönmeyi planlamıyoruz. Türkiye’de yaşayacağız, zira burada olmayı hoşlanıyoruz’ demişlerdi. Dolayısıyla bu olanlar onlar için büyük bir hayal kırıklığıydı zira Türkiye’de kalamayacakları bir gelecekle karşı karşıyaydılar. Şartlar onlar için tehlikesiz olsa tekerrür gitmekten çok mutlu olurlar. Türkiye’ye olan sevgileri orada kaldıkları 25 sene süresince değişmedi. Türkiye’ye ve Türk toplumuna karşı hiçbir kinleri yok” diye konuştu.Anne Pamela da, oğlunun Türkiye’ye olan sevgisini “Bence Andrew Türkiye şansına geri dönüp canını vermeye hazır. Bunu yapabileceğini düşünüyorum ama çocukları var; en minik oğlu uzun zaman babasız gelişti. Andrew ona babalık etmek istiyor” diye konuştu.

ERDOĞAN İÇİN DUA EDİYORUZ: Baba Ron Brunson, Cumhurbaşkanı ’a iletisinin ne olduğunun sorulması üzerine, “Türkiye’nin çok güç bir zamandan geçtiğinin farkındayız. Vermesi gereken bazı güç kararlar vardı ve bunlar basit değil. Bir ülkenin liderisiniz ve ülkede, ekonomide güçlükler yaşanıyor, üzerlerinde bir hayli baskı var. Onun için dua ediyoruz. Yaradan’nın onu alacağı kararlarda irfan sahibi kılması için dua ediyoruz” dedi.

Brunson çifti, Başkan Donald Trump başta olmak üzere idare ve Kongre’de oğullarının özgür kalması için uğraşan tüm takıma teşekkür ederek, “Onların gayretleri olmasaydı Andrew bugün serbest olmayabilirdi” ifadesini kullandı. Çift ayrıca, Türkiye’deki değişik Amerikan yurttaşlarının da bir an evvel ailelerine kavuşmasını dilediklerini belirtirken, onlara “umudunuzu kaybetmeyin” iletisini verdi.

MEMLEKETİ BLACK MOUNTAİN BRUNSON’I BİLAVE EDİYOR: Brunson’ın memleketi Black Mountain kasabasında da Amerikalı rahibin özgür kalması ve yakında evine geri dönecek olmasının coşkuyu yaşanıyor. Kasaba sokaklarında konuşan hemen herkes, Brunson için çok mutlu olduklarını belirtiyor. Brunson’ın Montreat köyündeki kilisesinde de Amerikalı rahibin mapusta olduğu zaman süresince dualar edilmiş, onun hatırasına özel faallikler düzenlenmiş. Brunson’ın özgür kaldığı 12 Ekim ve evvelindeki 5 gün süresince de onun için dualar okunmuş. Şimdi kasaba milleti dört gözle Brunson’ın evine döneceği günü bekliyor.

Trump, Rahip Brunson’ı Beyaz Saray’da ağırladı

Brunson çifti bu laflarla Türkiye’ye veda etti

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın