Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Remzi Kabadayı’dan ilhan Karaçay’a yanıt mı var?

Remzi Kabadayı’dan ilhan Karaçay’a yanıt mı var?

önceki dönem müdürü , sosyal medya da hakkında yazılan gerçek dışı yazılarla ilgili yazılı basın açıklaması yayınlandı.

Kabadayı’nın yazılı açıklaması Hollandalı Türkler tarafından, “Remzi Kabadayı, sözde yazar ’nın köhnemiş yalanlarına yanıt veriyor,” şeklinde değerlendirildi.

Işte Kabadayı’nın yazılı basın açıklamasının tam metni:

Son zamanlarda bazı (sosyal) medya organlarında 1 Temmuz 2012 tarihinden itibaren büyük bir onur ve gururla çalıştığım ve kuruculuğunu yaptığım hakkında birtakım gerçeği yansıtmayan yazılar yayınlanmıştır. Bu hususta uzun zaman suskunluğumu korumak istedim. Ama bazen suskunluk kabul anlamına geldiği için bu konuda kısa bir açıklama yapma gereği duydum. Açıklama aşağıdadır.

Saygı ve selamlarımla.

4,5 yıl müdürlüğünü büyük bir onur ile yaptığım Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü (ki dünya çapında isim babası da benimdir. Daha önceki ve kanundaki (resmi) ismi Yunus Emre Türk Merkezi’dir. Bu şekilde kurumun markalaşmasını sağlamış bulunmaktayım) sıfırdan Hollanda’da tek başıma kurdum. Hollanda’da Türkiye’ye ve Türk kültürüne sempati duyan her yabancının ve her Türkün gurur duyacağı bir mekanda dört dörtlük bir şekilde kurumu kurdum. 4,5 yılda – yine tek başıma organize ettiğim – cok sayıda , , , , , , Türkçe derslerinin alt yapısının hazırlanması vs faaliyetlerle ülkemizi ve kültürümüzü hem Hollanda’da hem de uluslararası camiada ve en seçkin mekanlarda sıfır hatayla, en iyi şekilde organize etmeye, ülkemizi ve kültürümüzü en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Bunun için geceli gündüzlü çalıştım, ayak basmadığımı mekan, ve şehir kalmadı. Tek gayem ülkemizi ve kültürümüzü vizyon ve misyonumuza uygun şekilde yüksek kalitede ve geniş bir yabancı kitleye tanitmak ve Hollanda ile Türkiye arasındaki dostluk ilişkisine katkı sağlamak oldu.

2004 yılından beri yönetimlerinde bulunduğum vakıflar ve STK’larda Türkçe derslerinin en iyi sekilde organizasyonu için gayret ettim. Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü müdürü olarak bu konuda çalışmalar yapmaya gayret ettim. Türkçe dersi Enstitüsünün faaliyet alanı olan üç saç ayağından birisidir. Türkçe derslerinin alt yapısını hazırlamak için Türkçe alanında çalışma yapan kurum ve öğretmenlerle işbirliği yaptım. Kurumumuzda ve Hollanda çapında Türkçe derslerinin verilebilmesi için alt yapısını hazırladım.

Kültür sanat faaliyetlerini organize ederken tek endişem ve gayem, kültürümüzü en kaliteli sekilde sunmak, ve bütçenin en hassas sekilde idare edilmesi olmuştur.

Allah’in inayet ve yardımıyla Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü’nü en seçkin mekanda dört dörtlük bir şekilde kurmuş ve faaliyet geçirmiş olarak göreve başladığımdan 4,5 yıl sonra 5 Aralık 2016 tarihinde müdürlük görevim yüzümün akıyla sonlandı. Bu süre zarfında Enstitümüz her türlü diplomatik kuruluşlarımızla, Hollandalı kurum ve kuruluşlarla, AB kurum ve kuruluşlarıyla, akademik ve kültür-sanat kurumlarıyla çok verimli ve sağlıklı işbirliği yapmış, bütün projelerde öncü ve lokomotif görevi üstlenmiştir. Yine 2016 yılı sonu itibariyle her türlü sosyal ve siyasi krize rağmen Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü ne Hollanda ne de Türk medyasında tek bir kere dahi olumsuz bir şekilde yer almamıştır.

Yaptığımı etkinliklerle Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü kültür sanat dünyasında hak ettiği saygın konuma ulaşmıştır. 2016 yili itibariyle kalite ve itibar bakimindan ulaştığımız çıta çok yüksekti. Ben bayrağı bu seviyede devrettim ve Enstitü’deki görevimi Projeler Koordinatörü olarak devam ettirdim.

Benden sonra görevi devralan müdür arkadaslarım da Enstitümüzü ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla elinden gelen gayreti ve gerekli hassayeti gösterdiğinden ve göstereceğinden en ufak bir şüphe duymamaktayım.

Herkese saygı ve selamlarımı iletirim,

Remzi Kabadayı.

 

YeniVatanGazatesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın