Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Rıza Doğan Kimdir? Basın Müşaviri’ne FETÖ Baskısı

Rıza Doğan Kimdir? Basın Müşaviri’ne FETÖ Baskısı

Avrupa yapılanması, Avrupa’da yaşayan Türkleri yıldırma ve susturma girişimleri içinde oldukları öğrenildi. FETÖ örgüt yayın bülteni Zaman adlı sözde gazetenin ’ın oğlu olan ve aynı bültenin Belçika muhabiri , Belçika Türklerini yargı yolu ile ‘yalan-gerçek’ karışımı iddialarla yıldırmaya çalıştıkları belirtildi.

Millat Gazetesi haberine göre, Avrupa’daki FETÖ’cüler, Brüksel Büyükelçiliği eski Filiz’i FETÖ’cülere “terörist” dediği için yargı yoluyla susturmaya çalışıyor.

Yurtdışında cirit atan FETÖ’cüler, FETÖ’yle mücadele eden herkesi yıldırmaya çalışıyor. Yurtiçinde nefes bile alamayan hainler, yurtdışında batılı hükümetlerin desteğini arkalarına alarak FETÖ’nün karşısında yer alan diplomatlarımıza yargı yoluyla boğun eğdirme derdinde.

FETÖ’ye karşı takındığı tavır ve aldığı önlemler ile onların hedefi haline gelen eski Brüksel Büyükelçiliği eski Basın Müşaviri Veysel Filiz, 2016’da hakkında attığı bir twit yüzünden Belçika polisinin takibatına maruz kaldı.

Belçika polisinin tutumu

FETÖ’cü Doğan’ın açtığı dava dolayısıyla son olarak Belçika polisi tarafından teröriste terörist dediği için ifadesi alınan Filiz, “Benim devletim bu kimseleri terörist olarak tanıyor, 15 Temmuz’da ülkemde bu hainlerin neler yaptıklarını gördük. Hala aynı pozisyondayım. Bunlar terörist” dedi.

Neden izin verildi?

FETÖ’cü Rıza Doğan

Filiz, “Strazburg polisine ifade verdim. Belçika makamlarının talebi üzerine FETÖ’nün örgüt yayın organı Zaman adlı paçavra muhabiri Rıza Doğan hakkında 6 Eylül 2016 tarihinde FETÖ’cü Rıza Doğan’a ‘Sizler teröristsiniz’ diye sosyal paylaşım sitesinde verdiğim bir cevap üzerinden şikayette bulunmuşlar” dedi.

Filiz, “Burada olayın garip tarafı ’ne sormuşlar, benim o zamanlar diplomatik dokunulmazlığım söz konusuydu. Büyükelçilik benim Nisan 2017’de diplomatik dokunulmazlığımın kalktığını söylemiş. Buradaki polisin görüşüne göre aslında büyükelçilik benim ifademin alınmasının önünü açmış. Dolayısıyla büyükelçilik benim için aslında gidin bunu sorgulayın demiş gibi görünüyor. Büyükelçilik neden ifademin alınmasının önünü açtı?” diye soruyor.

‘Beni sürekli tehdit ettiler’

Basın müşaviriyken Aralık 2015’te FETÖ’cü sözde ‘gazeteci’leri basın listesinden çıkardığını söyleyen Filiz, “O günden beri beni hedef alıyorlar, bugüne kadar da bu hedef alma süreci devam ediyor” diye konuştu. 15 Temmuz’dan sonra Brüksel’de FETÖ’ye karşı cephenin en önünde kendisinin göründüğünü ifade eden Filiz, “ Dolayısıyla bu kimseler beni o dönemler ‘Seni orada barındırmayacağız şeklinde tehdit ediyorlardı” diye konuştu.

‘FETÖ’nün son plânı! Devleti iflas ettirmek’

Türkiye’de devletin demir yumruğunu her daim enselerinde hisseden FETÖ’cülerin uzun zamandır yurt dışında batılı hükümetlerin kanatları altında Türkiye’ye karşı türlü algı operasyonları ile faaliyet gösterdikleri biliniyor.

AİHM’den beklentileri

Yurt içinde yapamadıklarını yurt dışında kendilerine karşı mücadele eden diplomatlarımız üzerinden gerçekleştirmeye çalışan hainlerin yeni planı ise, yurt içindeki davalar bittikten sonra ’ne binlerce müracaat yaptırarak, milyonları bulan tazminatlar kazanmak.

Yüklü tazminat peşindeler

FETÖ, şimdilerde bu planın altyapısını hazırlıyor. Gerek yurt dışındaki ve gerekse yurt içindeki FETÖ’cüler, kendi ortamlarında bunu sık sık dile getiriyorlar. Aralarında, “Eşek yüküyle paralar alacağız” diyenler bile var.

Göreve iade borsası

zamanlarda FETÖ davalarından suçlu bulunup kamudan atılanlar için FETÖ’nün yeni bir yöntem geliştirdiği ortaya çıktı. Buna göre, bir siyasi parti teşkilatının yanı sıra hukuk sistemi içindeki “bazı hakim ve savcılarla” işbirliğine giden FETÖ’cüler, 150 bin liraya kadar varan rüşvetlerle kendilerini beraat ettirip, göreve dönebiliyor. Bu göreve dönenler, memuriyetten ayrı kaldıkları süreyi de devletimizden faiziyle birlikte yüklü miktarlarda tazminat alabiliyor. Verdikleri paranın en az 3 misli kadar tazminat kazanıyorlar.

 

FETÖ’cü Basri Doğan Yazdı: İŞİD Avrupa’ya Karşı Türkiye’de Üs Kurdu!

FETÖ’cü Basri Doğan’a mahkeme şoku!

Fethulahçı Basri Doğan Bedrettin Dalan’ı böyle hedef göstermişti! [VİDEO]

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın