Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

Rotterdam Mahkemesi Armand Sağ’ı Haklı Buldu

Rotterdam Mahkemesi Armand Sağ’ı Haklı Buldu

tarih araştırmacısı Doç. Dr. , bugün çıktığı tarafından haklı bulundu ve yarından itibaren haftada 4 gün kızı Yer-Su ile birlikte geçire bileceğine hüküm edildi.

Eski sevgilisi Özde Ö‘nün keyfi uygulamaları nedeni ile aylardır 1,5 yaşındaki bebeğini göremeyen Sağ, bugün çıktığı mahkeme tarafından haklı bulundu. Özde Ö’nün annelik sorumluluğunu yeterince yapamadığı için velayetine el konuldu.

Yeni Vatan Gazetesi‘nin edindiği bilgilere göre, Ö.Ö ve avukatı Laura Zandwijk’ın (45) ilk talepleri, “baba çok geç kalıyor bu nedenle kızını bir daha görmesin” oldu. Hakim, geç kalkması bebeğini görmemesi için yeterli bir neden olmadığını bildirdi ve talebi reddetti.

İşte bugün (10/08/2017) mahkemede geçen o diyalog:

Ö.Ö ve Zandwijk: Baba randevulara geç kalıyor, bu nedenle bir daha kızını görmesin.

 

Hakim: Geç kalması, kızını görmemesi için yeterli neden değil.

 

Ö.Ö: Yer-Su’nun güvenliği için endişeliyim. Babası benden intikam almak için Yer-Su’ya birşeyler yapabilir.

 

Hakim: Onu anlamadım​. Senden intikam almak için kendi kızına neden bir şey yapsın? Senden intikam almak istiyorsa sana birşeyler yapar.

 

Ö.Ö: (Yanıt veremedi)

 

Hakim: Devlet tarafından senin velayetine el konulacak, ve yarın Armand Sağ kızı Yer-Su’yu sabah 08:30’da gelip alacak.

 

Özde Ö’nün keyfi uygulaması dolayısı ile aylardır kızını Yer-Su’yu göremeyen baba Armand Sağ söz aldı: Kızım bana alışması için bir gün bende sonrasında Salı günü bende ve Çarşamba günü de bende kalsın. Bana yavaş yavaş alışması için. sonra, Cuma ve Cumaertesi bende uyuya kalabilir.

 

Ö.Ö ve Zandwijk direniyor: Bu hafta olmaz, gelecek hafta belki olur.

 

Hakim hafif öfkeli bir üslupla: Ya ulaşırsın, ya da kararı ben veririm. Baba kız arasının bozulması için hiç bir neden yoktu, hala da yok.

 

Duruşmayı takip etmek üzere hazır bulunan Çocuk Esirgeme Kurumu gözlemcisi söz aldı: Büyük bir grupla geldiniz yoksa amacınız  kavga etmek mi?

 

Armand Sağ: Hep öyle yapıyor, erkek kardeşi iki defa bana saldırdı, geri vurmamı ve suçlunun ben olmamı istiyorlar.

 

(OTS) kararı verildi: Özde Ö’nün velayetine el konuldu, özel terapiye gitmesi ve Yer-Su’nun hafta da 4 gün Armand Sağ’da kalması kararlaştırıldı.

Editör NOTU: Kızından aylarca uzak yaşamak zorunda kalan mağdur baba Armand Sağ’a konu ile ilgili duygu ve düşüncesini sorduk. Sağ, konu ile ilgili sessiz kalmayı tercih etti.

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın