Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazeteci Eşref Kerküklü çok tartışılan büyük bir dosyayı açtı. Irak Türkmenleri arasında büyük bir tartışma başlatı. Kerküklü, Irak Türkmen Cephesi önceki dönem Telafer milletvekili Nebil...
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu Valisi Seddar Yavuz’a ‘it’ dediği videonun ham halini Haber Global televizyonu paylaştı. CHP İstanbul Büyükşehir Belediye...
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, soru önergesine verdiği yanıtta, en az bir ortağı Suriye uyruklu olan şirket sayısının 15 bin 159 olduğunu, bu şirketlerde 10 bin...

RTÜK ve Türksat, Hollanda’da Ibc Fuarına Katıldı

Dünyanın önde gelen yayıncılık etkinlikleri arasında yer alan fuara, Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Gönül’ün yanı sıra Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen, RTÜK Üst Kurul Uzmanı İbrahim Eser, RTÜK Üst Kurul Üyeleri Arif Fırtına, Ebubekir Şahin ve İlhan Taşçı da katıldı.

RTÜK ve Türksat, Hollanda’da Ibc Fuarına Katıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu () ve Türksat, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da başlayan 2018 Fuarı’na katıldı.

Dünyanın önde gelen yayıncılık etkinlikleri arasında yer alan fuara, Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Gönül’ün yanı sıra , , RTÜK Üst Kurul Üyeleri Arif Fırtına, Ebubekir Şahin ve İlhan Taşçı da katıldı.

, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yayıncılığın bütün evrelerini takip ettiklerini belirterek, “Bu fuar yayıncılık teknolojisinin geldiği noktayı görmek bakımından önemli bir fırsat. Ayrıca Türkiye’nin milli uydusunun sahibi Türksat ve uluslararası boyutu olan bütün Türk firmalarının stantlarını ziyaret ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin son dönemlerde teknolojiyi en üst seviyeye kadar takip etme imkanı olduğunu ifade eden Fırtına, dünyadaki gelişen teknolojiyi Türkiye’deki yayıncıların da kısa bir sürede uygulamaya başladıklarını kaydetti.

RTÜK olarak internet medyası üzerinde de düzenleyici ve denetleyici bir kurul olarak görevlendirildiklerine vurgu yapan Fırtına, şunları söyledi:

“Henüz uygulama aşamasına geçilmedi ancak internet medyasının üzerinde düzenleme ve denetleme ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Biz nihai noktaya geldiğimizde en son olarak ilgili kuruluşlara yürütmeye göndereceğiz. Yürürlüğe girdiği an artık internet medyası ve mecrasının da o dokunulmaz kendi başına buyruk yayınlarını düzenleme içerisine sokmuş olacağız. Ama bu kesinlikle bir sansür değil. Dünyanın her tarafında internet medyasına da bir denetleme var. Biz bunu burada en iyi şekilde uygulayacağımız kanaatindeyiz. RTÜK’te her renkten her sesten arkadaşlarımız var. Bunu da en iyi şekilde götürmeye çalışıyoruz.”

Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen de IBC fuarına her yıl katıldıklarını belirterek, “Fuarı, teknolojinin ne tarafa gittiğini görmek, maliyet etkin çözümlerin bizim sahamızda nasıl uygulanacağını tespit etmek ve elimizdeki kabiliyetlerin dünya pazarında da kullanılmasını yeni pazarlara bir açılım olması noktasında bir fırsat olarak görüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Şen, “Özellikle önümüzdeki zamanlarda yeni uydularımızın da gelmesi ile kabiliyetlerimiz dünya pazarları için uygun hale gelmiş olacak. Bunları tanıtıp geleceğin iş dünyasını tasarlamaya çalışıyoruz.” dedi.

Fuarın Türksat için avantajları olduğunu aktaran Şen, “Yayın ve içerik dünyasındaki ciddi rekabetin içinde yer alabilmek ve müşteri sayısını artırabilmek için ekonomik çözümler sunmamız lazım. Ekonomik çözümlerin ve teknik yöntemlerin tespiti açısından bu fuar çok önemli. Biz burada ortaya çıkarılan yeni teknik çözümleri bizim kendi sahamıza nasıl uygulayabiliriz ve bunlarla rekabet adına, Türksat adına avantajlar üretebilirizin peşindeyiz.” ifadesini kullandı.

Şen, Türksat’ın değişen müşteri alışkanlıklarına uygun olarak kendi servislerini yenilediğini ve hizmetlerin kalitesini arttırdığını belirterek, “Bununla ilgili ürünlerimize başladık. Geçen sene çıkardığımız akıllı kutumuza ciddi bir talep var. Biz de bundan memnunuz. Bu kutuyu geliştirerek, özellikle de teknolojinin geliştirdiği imkanları kullanarak biz Türksatı her cep telefonuna, her tablete, her akıllı televizyona taşımaya çalışıyoruz ve gayret gösteriyoruz.” diye konuştu.

Her yıl düzenlenen, dünyanın en büyük yayıncılık fuarı olarak kabul edilen IBC, , ve yayıncılıkla ilgili içerik, üretim, yönetim ve dağıtım konularında uzmanlaşmış profesyonelleri buluşturuyor.

IBC 2018 Fuarı, 18 Eylül Salı günü sona erecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın