Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
6 Kasım 1990 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokul ve Ortaokul’u Mehmet Aziz Bolel İlköğretim Okulu’nda okuduktan sonra 2004 yılında Eskişehir Atatürk Lisesi’ne başladı. 2007’de mezun oldu....
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.

Rumeysa Betül Doğan kimdir

Rumeysa Betül Doğan kimdir

6 Kasım 1990 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokul ve Ortaokul’u Mehmet Aziz Bolel İlköğretim Okulu’nda okuduktan sonra 2004 yılında Eskişehir Atatürk Lisesi’ne başladı. 2007’de mezun oldu.

2008 yılında üniversite hayatı başladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu oldu. 2016 yılında yine aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nden  Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Eskişehir’de ikamet etmekte.

Yazarlık serüveni çok küçük yaşlarda okuduğu öykü kitaplarına merakıla paralel olarak ‘’ben neden yazamayayım?’’ sorusu ile başladı. İlk öyküleri İlkokul 4. Sınıfta kaleme almaya başladı. Ayrıca bir dönem tiyatroya merak saldı ve senaryosunu yazdığı bir tiyatro oyununda görev aldı.

Atatürk Lisesi’nde okuduğu sıralarda Edebiyat öğretmenimin desteğiyle okul gazetesinde yazıları yayınlanmaya başladı. Bu süreç üniversite hayatı da devam etti. Lisans eğitimi sırasında gazetecilikle ilgilendi. “Genç Dergi” “Milat Gazetesi” gibi gazete ve dergilerde röportajları yayınlandı.  Bir yandan da bir haber sitesinde köşe yazıları yazmaya başladı.

Öykü ve şiir hayatın her safhasında vardı. Bazı edebiyat sitelerinde bir çok öykü ve şiirleri yayınlandı.

 

YeniVatanGazetesi.com 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın