Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Tekirdağ’da, 9 yaşından 18 yaşına kadar akrabası tarafından istismar edilen Emre, nisan ayında 26 yaşındayken intihar etti. Emre’ye kabusu yaşatan sapık akrabası ise ilk duruşmada...
MHP’yi, ‘eleştirme’ adı altında hakaretler eden ve bu nedenle MHP’den uzaklaştırılarak İYİ Parti’ye (İP) yanaşan yazar Ahmet Aytaç, İP Ülkücüleri birbirine düşman ettiğini yazd. Aytaç,...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhafazakar dindarlara Erdoğan’ın ördüğü kalın duvar nedeniyle ulaşamadıklarını söyleyince, Ahmet Hakan, köşe yazısında “sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?” sorusunu yöneltti....

Rusya: AB’nin Türkiye’ye tek taraflı yaptırımlarını desteklemiyoruz

Rusya: AB’nin Türkiye’ye tek taraflı yaptırımlarını desteklemiyoruz
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye’ye Doğu Akdeniz’deki keşif sondaj çalışmalarından dolayı tek taraflı olarak getirdiği yaptırımları desteklemediklerini belirtti.

Zaharova, bugünkü basın brifinginde, “Yaptırım baskısının bir araç olmadığından hareket ediyoruz. Gerçi bu maalesef artık günümüz uluslararası ilişkilerinin bir faktörü. Ama kesinlikle diplomasi cephaneliğinden değildir ve kesinlikle uluslararası politikanın temelinde yer almamalı” dedi.

Sputnik’in aktardığına göre Zaharova, BM Güvenlik Konseyi’nin izni olmayan her türlü yaptırım etkinliğine “son derece olumsuz” yaklaştıklarını ve tek taraflı adımları kabul edilemez gördüklerini de sözlerine ekledi.

AB, 15 Temmuz’da Türkiye’ye Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleriyle Kıbrıs’ın egemenliğini ihlal ettiği gerekçesiyle yaptırım kararı almıştı.

Rusya Dışişleri, AB’nin yaptırım kararından bir hafta önce yaptığı açıklamada, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tek taraflı ilan ettiği münhasır ekonomik bölgede, Türkiye’nin eylemlerinin Moskova’yı endişelendirdiğini belirtmiş ve taraflara gerilimi tırmandıracak adımlar atmaktan kaçınma çağrısı yapmıştı.(soL Haber)

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 02:46

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın