Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Safranbolu'da “bağ bozumu” etkinliği

– Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen etkinlikte, protokol tarafından üzüm toplandı

Safranbolu'da “bağ bozumu” etkinliği

(AA) – Kaymakamlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından etkinliği düzenledi.

Çerçen köyünde yapılan etkinlikte konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili , eylül ayının ilk haftasında başlayan, pekmez, şırası ve pestil gibi sağlıklı ve lezzetli gıdalara hayat veren üzümlerin hasadının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Safranbolu’nun Çavuş üzümünün çok meşhur olduğunu ifade eden Ürkemzer, çiftçilere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün önemli destekler verdiğini belirtti.

Ürkmezer, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Karabük İl Müdürlüğü’nün çiftçilere, fidanları, kullandıkları tel ve demirin yarı bedelini ödediğini sözlerine ekledi.

Etkinlikte Karabük Valisi Kemal Çeber, köy muhtarı Ömer Güler’den köy hakkında bilgiler aldı, köylülerle bir süre sohbet etti.

6 dönümlük arazi üzerinde üzüm yetiştiriciliği yapan Hasan Yaşaroğlu’nun üzüm bağında yapılan etkinlikte Çeber, Ürkmezer, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ve kurum müdürleri üzüm topladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın