Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkahaber adlı sitenin sahibi Yavuz Nufel ve kısa süreliğine sitede yazarlık yapan aktivist - yazar Hüseyin Sayılgan arasındaki ayrılık ve bu ayrılığın getirdiği çekişmenin perde...
Ukrayna’da Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’in parlamentoyu feshetmesi sebebiyle yarın halk, milletvekillerini belirlemek üzere oy kullanacak. “Verkhovna Rada” olarak adlandırılan 450 sandalyeli parlamentosuna, seçim sistemi sebebiyle 225...
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...

Sağlık Bakanlığı heyeti Libya'da

– Başkent Trablus’ta çalışmalarda bulunan Sağlık Bakanlığı heyeti, UMH Sağlık Bakanı Tahiri ile bir araya geldi

Sağlık Bakanlığı heyeti Libya'da

(AA) – ’nın başkenti Trablus’u ziyaret eden , Ulusal Mutabakat Hükümeti’nde (UMH) Sağlık Bakanı Ömer Beşir el-Tahiri ile bir araya geldi.

Libya’da çalışmalarda bulunmak üzere dün akşam başkent Trablus’a ulaşan Sağlık Bakanlığı heyeti, UMH’de Sağlık Bakanı Tahiri ile bir araya gelerek iki ülke arasındaki ortak iş birliğini görüştü.

Tahiri, görüşmenin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’den gelen Sağlık Bakanlığı heyeti ile toplantısında birden çok projeyi ele aldıklarını vurgulayarak, sağlık merkezlerinin kurulmasıyla ilgili eğitim ve Türkiye’deki sağlık sisteminin Libya’da yaygınlaştırılması konularını değerlendirdiklerini belirtti.

Türkiye’nin destekleriyle Libya’nın Misrata kentinde yapımı devam eden fizik tedavi hastanesi projesini bitirecek mekanizmayı da konuştuklarını aktaran Tahiri, Türkiye’nin Libya’ya söz konusu desteklerin iki ülke arasındaki dostluk ve tarihi bağlarının kanıtı olduğuna işaret etti.

Tahiri, çalışmaların detaylarını ele almak üzere Libya Sağlık Bakanlığı teknik ekibi ile Türk heyetinin önümüzdeki süreçte bir araya geleceğini kaydetti.

Türk heyetinin yarın Misrata’daki Fizik Tedavi Hastanesi’ni ziyaret edeceğini vurgulayan Tahiri, söz konusu hastane projesinin bir hayır işi olduğunu ve bakanlık olarak kendilerinin de her türlü kolaylığı sağlayacaklarını bildirdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın