Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Tuncay Karataş görevinden istifa ettiğini açıkladı. Karataş, gerekçe olarak işlerinin yoğunluğunu gösterdi. Karataş, “Kamuoyunun bildiği üzere Veteriner Hekimlik yapıyorum ve...
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...

Savaşta ailesini yitirdi, 5 yıl sonra üçüzlerle hayata tutundu

Savaşta ailesini yitirdi, 5 yıl sonra üçüzlerle hayata tutundu

ŞAM (AA) – HALİT SÜLEYMAN – ’de Esed rejiminin saldırılarında eşini ve çocuklarını kaybeden Abdullah Beyadi, yeniden kurduğu yuvasında 5 yıl sonra gelen üçüzlerle tekrar hayata tutundu.

İç savaş başladığında rejime ait savaş uçaklarının saldırıları sonucunda eşi ve çocuklarını yitiren Beyadi, bombardımandan bacağından yaralı olarak kurtuldu.

Sağ bacağında hala şarapnel parçaları bulunan Beyadi, ailesinin acısıyla, yaralarıyla ve savaşın yarattığı imkansızlıklara baş etmeye çalıştı.

İyileştikten sonra tekrar evlenen, Suriye’nin başkenti Şam’da rejimin kuşatması altındaki ’da yaşayan 50 yaşındaki Beyadi, bugünlerde yeniden çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Beyadi, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, ”Kendimize bakamadığım için tekrar evlendim. Allah’a şükür eşim bana çok iyi bakıyor.” dedi.

İkinci kez evlendikten sonra bir bebeklerinin dünyaya geldiğini ancak onun da kısa sürede yaşamını yitirdiğini dile getiren Beyadi, 5 yıl çocuk sahibi olamadıklarını ifade etti.

”Bir gün eşim doktora gitti ve üçüzlere hamile olduğunu söyledi.” diyen Beyadi, üçüz bebek haberi karşısında şaşırdıklarını ama çok mutlu olduklarını anlattı.

– Acıların dinmesi için kızına “Şifa” adını koydu

Beyadi, eşinin hamileliğinin zor geçtiğini ve ’daki Hamdan hastanesi doktorlarının kendileriyle çok ilgilendiğini söyledi.

Üçüz bebekleri “Allah’ın lütfu” olarak değerlendiren Beyadi, yaşadığı evlat acısını dindirmesi adına kızların en küçüğüne de ”Şifa” adını koydu.

Beyadi, ”Üçüzlere Huda, Esma ve Şifa isimlerini verdik. Acıların dinmesi ve ayağımın ağrısından dolayı en küçüğe Şifa ismini koydum. Üçüzler bize neşe getirdi.” diye konuştu.

– “Onlar beni tekrar hayata bağladı”

Rejimin kuşatması nedeniyle her şeyin pahalı olduğunu vurgulayan Beyadi, “Bir taraftan sevinirken diğer taraftan üç çocuğa bakmak kolay değil.” dedi.

Bebeklerin bakımı için yardım beklediklerini dile getiren Beyadi, şunları kaydetti:

”Her gün kızlarıma bez alıyorum. Onlar benim için değerliler. Onlar beni tekrar hayata bağladı. Umutsuzluğa düştüğümüz bir zamanda Allah onları bize lütfetti. Maddi imkanlarımızı zorlayarak onlara bakacağım. Maddi olarak zorluk çekeceğiz ama onların sevgisi her şeye yeter. Üç çocuğa bakmak zor olduğu için Duma’daki yardım kuruluşlarından destek bekliyoruz.”

Üçüzlerin annesi Umm Hadi da “5 yıl sonra Rabbim yüzümüzü güldürdü. Biz bir beklerken üçüz kızlarım oldu.” ifadesini kullandı.

Beş yıldan bu yana rejim güçlerinin kuşatması altında yer alan Doğu Guta bölgesindeki Duma ilçesinde elektrik ve su hükümet güçlerince verilmiyor.

Rejimin kara ve havandan düzenlediği saldırılardan dolayı altyapı sisteminin çöktüğü, yolların da kullanılmaz hale geldiği ilçede, halk elektriği jeneratörlerle sağlarken suyu ise kuyulardan temin ediyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın