Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Sayılgan açıkladı: FETÖ’cülerden Amsterdam çıkartması

Sayılgan açıkladı: FETÖ’cülerden Amsterdam çıkartması

Türk kökenli Hollandalı Aktivist , Fethullahçı Terör Örğütü’nün (FETÖ) Hollanda’da Türkiye karşıtı eylem yapacaklarını bildirdi.

Hollanda Türk toplumu tarafından tanılan Sayılgan, YeniVatanGazetesi.com’ne yaptığı açıklamada, “FETÖ’cüler yarın Amsterdam dam meydanında Türkiye karşıtı algı oluşturmak için toplanacaklar” dedi.

Hüseyin Sayılgan açıklamasının devamında, ’ın açıklamasından örnekler vererek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“sözde bazı kadınların siyasi renklerinden dolayı tutuklandığını ve mahkum annelerin çocuklarıda haksız yere hapishanelerde tutulduğunu idda ederek ‘çocuklar serbest bırakılsın’ diye gösteri yapacaklar

Bu yaptıkları olayla Hollanda’da Türkiye karşıtı algı oluşturmayı amaçlayan fethullahçılar, her gün siyasi dansözlüklerine ve kıvraklıklarına yenilerini eklemekteler.

Daha önce başka yerlerde gündeme getirilen bu olay için, , “kara propaganda yapılıyor ve bebekli kadınların tutuklu yargılandığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmıyor” diye açıklama yapmıştı.

Tunç yaptığı açıklamada: “Tüm yargılamalar Türk Ceza Kanunu, Anayasa ve Uluslararası sözleşmeler çerçevesinde yürüyor. Özellikle hamile sanıklar konusunda çok hassas davranılıyor ve tutuksuz yargılanıyorlar. Bana ya da Adalet Komisyonu’na da konuyla ilgili herhangi bir başvuru olmadı. Eğer istisnai bir takım somut örnekler varsa, gelsinler Meclis Adalet Komisyonu’na örneğini göstersinler. Bir tane örnek yok.

Çünkü hiçbir yargı mensubu bu şekilde davranmaz. Bunları iddia edenler, uluslararası hukuk nezdinde Türkiye’de sanki tutuklu bayanlar üzerinde bir zulüm varmış algısını oluşturmaya çalışıyorlar. Tamamı cezaevlerindeki şartlar ve tutukluların durumu konusunda Türkiye aleyhine yapılan bir ajitasyondur ve kara propagandadan ibarettir.” ifadelerinde bulundu.

Ayrıca, FETÖ’nün Hollanda’daki yeni kuruluşları arasında yer alan ve Türkiye karşıtı eylemler organize eden, ’ (Proje668 Eylem Grubu) adlı oluşumun başındaki kişinin  olduğu öğrenildi.

 

Aktvist Hüseyin Sayılgan’nın yayınladığı türkçe acıklamasının hollandacasının tam metni:

VIEZE SPELLETJES VAN GULEN AANHANGERS

Gulen aanhangers willen door vieze leugens Nederlandse bevolking voor de gek houden.

Doormiddel van valse beschuldigingen en onwaarheden proberen ze hier iedereen te laten geloven dat de Turkse staat vrouwen opsluit alleen vanwege hun politieke kleur en kinderen tegen hun zin vasthoudt samen met hun gedetineerde moeders.

(Turkse staat geeft de vrouwelijke gedetineerden de mogelijkheid om hun kinderen tot 6 jaar in de gevangennis groot te brengen wanneer daarom officieel gevraagd/verzocht wordt. Zonder officieel verzoek van de gedetineerde moeder mag de kind niet in de gevangenis verblijven.)

Nu is de vraag of Het Parool welles en wetens in die politieke manipulati-shit trapt of ook om de tuin is geleid door gladde gulen-shit.

 

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın