Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
"Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu" kapsamında Ankara'da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diriliş Ertuğrul dizisi hakkında övgü dolu sözler söyledi: "Dünyanın neresine...
Bolu Belediyesi'nde son dönemde taşeron olarak istihdam edildikleri işten çıkarılan 97 kişiden 20'si basın açıklaması yaptı. Hizmet-İş Sendikası'nın da destek verdiği işçiler, belediye önündeki basın...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün adliyedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yaşanan bu gelişmeye CHP'li isimler "Bu nasıl adalet?" diye...

Seçimler için Aday Adayı olan Hollanda Türkleri: Mustafa Akdemir, Mehmet Dağlıoğlu

Türkiye’de gerçekleşecek genel seçimlere Hollanda’dan Aday Adayıları çıktı. Denizli’den, Hollanda Beyazay Derneği şube başkanı Mehmet Dağlıoğlu aday adaylığını açıklarken, Gümüşhane’den Mustafa Akdemir aday adayı olduğunu basın açıklaması ile duyurdu.

Seçimler için Aday Adayı olan Hollanda Türkleri: Mustafa Akdemir, Mehmet Dağlıoğlu

Türkiye’de gerçekleşecek genel seçimlere Hollanda’dan Aday Adayıları çıktı. Denizli’den, aday adaylığını açıklarken, Gümüşhane’den Mustafa Akdemir aday adayı olduğunu basın açıklaması ile duyurdu.

Gümüşhane Milletvekili Aday Adayı Mustafa Akdemir.

’18 YILLIK TECRÜBEMİ MİLLETİMİN HİZMETİNDE KULLANMAK İSTİYORUM’

Hollanda’da tanılmış bir şirketin değişik kademelerinde görev alan  AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aday Adayı Mustafa Akdemir, yaptığı açıklamada, “Öncelikle 18 yıllık Amerika ve Avrupa tecrübemi bundan sonra milletimin hizmetinde kullanmak istiyorum. Milletvekilliği müracaatımın birinci nedeni budur.

Ben milletvekilliğini hizmet elçiliği olarak görüyorum. Yani halktan hükümete ve hükümetten de halka karşı iki yönlü elçi olarak görüyorum.

Milletvekilleri; hem halkla iç içe olmalı, hem de onların istek ve ihtiyaçlarını görüp tespit etmeli ve bu tespitleri alıp Başkent’e taşıyıp ülkenin dört bir yanından gelen diğer istek ve ihtiyaçlar ile harmanlayıp devletin imkânlarının en etkili kullanılmasına vesile olmalı ve bu şekilde halkını, seçmenini memnun etmelidir. Diğer yandan milletvekilleri; kendilerine tevdi ilen görevlerle birlikte hükümetin elçisi olarak yapılan icraatları da halkına anlatıp onları bilgilendirmeli ve hükümetin istek ve arzularını halkına ulaştırmalıdır. Arada bir köprü gibi sürekli ve sağlıklı iletişimi sağlamalıdırlar.

‘KUTLU DURUŞA DESTEK OLURUZ’

Ben kendimi vatanıma ve milletime karşı çok borçlu hissediyorum. Beni devletim okuttu. Devletimizin içeriden ve dışarıdan bir sürü hain ve baskılarla uğraştığı şu dönemde ben de AK Parti ailesi içerisinde Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizde ve tüm dünyada mazlum ve masumlara umut olmak için, zalimlere karşı “one minute” demek için, hâkim güçlere karşı daha yüksek sada ile “dünya beşten büyüktür” diye haykırmak için milletvekili olmak istiyorum.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm zalimlere ve haksızlıklara karşı ilkeli ve dik duruşu içimizdeki ‘izzet-i İslamiye ve namus-u milliye’ hislerini şaha kaldırdı ve içimize ‘nasıl ederiz de bu kutlu duruşa destek oluruz, bu yüke omuz veririz’ ateşini düşürdü.

Bu düşüncelerle Hollanda’dan Gümüşhane’ye bu sabah gelerek AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığı müracaatımı yaptım.

Bu vesile ile 24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve tüm dünya için hayırlı olmasını diliyor, tüm Gümüşhaneli hemşerilerime de saygılarımı sunuyorum,” açıklamasında bulundu.

AK Parti Denizli Milletvekili Aday Adayı Mehmet Dağlıoğlu

DAĞLIOĞLU: ‘KUTSAL VEKALETİ TÜM BENLİĞİMLE YAPARIM’

AK Parti Denizli Milletvekili Aday Adaylığını bildiren Hollanda Beyazay şube başkanı Mehmet Dağlıoğlu, aday adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada,“milletvekili, yapacaksam bu kutsal vekaleti tüm benliğimle yaparım. Bu ne demek? Azimle çalışmak demek. Yorgunluk, bıkkınlık, yılgınlık tanımamak demek,” dedi.

Dağlıoğlu, “Ak parti milletvekilliği aday adaylığı için başvuru yapma fikri öncelikle, sevdiğim, saydığım büyüklerimin teşviki ile ortaya çıktı. Sonrasında ailemin, yakın dostlarımın ve tabi ki benim için çok değerli Beyazay Ailesinin çok büyük desteği olduğunu belirtmeliyim. Benim nazarımda 2 şekil görev anlayışı vardır. Biri laf olsun şeklinde yapılan, diğeri gerçekten ciddiye alınarak, tüm yüreğinle, beyninle, ruhunla kısacası tüm benliğinle yapılandır. Bu, millletvekilliği için de geçerlidir.

‘AZİMLE ÇALIŞMAK’

Olacaksam milletvekili, yapacaksam bu kutsal vekaleti tüm benliğimle yaparım. Bu ne demek? Azimle çalışmak demek. Yorgunluk, bıkkınlık, yılgınlık tanımamak demek. Bu nedenle aklıma yatınca bu düşünce, ailemi topladım ve durumu açıkladım. Hemen desteklediler. Ama şunu ekledim: Bu fedakarlık demek. Hatta birbirimizi az görmek gibi çok önemli fedakarlıklar. Ailem de bu konuda tam destek verdi. Bundan aldığım güçle ilk uçakla güzel ülkeme ve güzel ilçeme geldim. Belirli istişarelerden sonrası kararım tamamen netleşti ve resmi başvurumu Denizli Ak parti il başkanlığına yaptım. Milletin vekilliğine soyunmak, onlar adına karar almak demek, onlar adına uygulamaları takip demek.Kısacası millete vekalet etmek demek. Manevi değeri kadar manevi sorumluluğu da var bu işin.

Milletvekili olmakla neleri hedefliyorum?

Kimleri temsil etmeliyim?

En başta Hollanda toplumu olmak üzere Avrupa’daki vatandaşlarımızı temsil etmek ve onların haklarını korumak.”

AK Parti Denizli Milletvekili aday adayı Mehmet Dağlıoğlu kimdir? TIKLAYIN

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aday Adayı Mustafa Akdemir kimdir? TIKLAYIN

YeniVatanGazetesi.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın