Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Sefa Yürükel ile Metin Feyzioğlu arasında samimi diyalog

Sefa Yürükel ile Metin Feyzioğlu arasında samimi diyalog

Kısa süre önce kurulan ve Hollanda’da Hayır kampanyasının başını çeken girişim olan Hollanda Referandumda Hayır Platformu’nun bileşenlerinden, Hollanda Türkleri Konseyi Başkanı , Hollanda’ya gelerek Rotterdam’da konferans veren Feyzioğlu’na kitabını takdim etti.

DİYALOG YAŞANDI
Prof. Metin Feyzioğlu, Yürükel’i tanıdığını ifade ederek Türklere karşı yapılan soykırımları ve terörü teorik çerçevesini ele alan İngilizce kitabını takdir ettiğini ve bundan yararlanacağını ifade ettiği belirtildi.

Avrupa Türk gazetesine göre, Sefa Yürükel değerlendirmesinde, Feyzioğlu’nu tebrik ederek “Tam bir baro başkanına yakışanı yaptı Sayın Feyzioğlu. Karşımızda bir hukukçu, öğretici bir konuşmada bulundu. Referandum sürecinin bir kutuplaşma yarışı değil, bir ikna yarışı olduğunu anlattı. Şimdi biz bu süreçte Hollanda’da hazırlıklarımızı, vatandaşlarımızın siyasi tercihler noktasında ikna edilmesi çalışması üzerine yoğunlaştırmış durumdayız.“ dedi.

, ’na kitabını takdim ederek sohbet etti.

’A ELEŞTİRİ
Feyzioğlu’nun konferansının sonunda soru-cevap bölümünde söz alan Erol Sanburkan’ın 4 defa arka arkaya, “Evet çıkarsa Türkiye’de hiç mi iç-savaş çıkmaz? Hangi önlemler alınacak?” şeklindeki ısrarlı sorularına Feyzioğlu’nun “Ne yapalım, hiç çalışma yapmayalım mı? Korkup oturalım mı?” şeklinde kapak mahiyetinde cevabı salonda takdirle karşılandı. Kişinin mikrofonsuz dahi konuşmasına toplantıyı sabote edercesine bağırarak ısrarla devam etmesi üzerine Feyzioğlu, “İdman yapalım”diyerek alaylı bir cevap verdi. Salonda neşeli bir gülüşme yaşandı. Yürükel ise şu değerlendirmede bulundu, “Bunlar son derece garip çıkışlar. Bazı densizlerin yaptığı gibi, zorla sanki iç-savaş çıkartılacakmış gibi; Sayın Feyzioğlu’na bir takım şeyleri söyletmeye çalışıyorlar. Ama deneyimli hukukçu Feyzioğlu bu tuzağa düşmedi. Toplumsal sorumluluk altında hareket ederek gerekli yanıtı verdi.”

 

Görüşlerini Sanburkan’a da ifade eden akademisyen Sefa Yürükel, böyle bir ihtimalin olabileceğini ancak bunun öne taşınması gayretlerinin art niyetli olduğunun altını çizdi. Sanburkan’ın bugüne kadar ’yle arasına mesafe koyduğunu belirten herhangi bir beyanatı görülmedi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Metin Feyzioğlu ve eski Başkanı, Hollanda Türkleri Konseyi Başkan Yardımcısı girişimci Mustafa Cingöz’le görüştü.
ve Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği eski Başkanı, Hollanda Türkleri Konseyi Başkan Yardımcısı girişimci Mustafa Cingöz’le görüştü.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ; SANBURKAN ÖNCE Bİ HESAP VER
Atatürkçü olduğu bilinen bir diğer katılımcı ise şu görüşleri ifade ederek Erol Sanburkan’ı eleştirdi; “En önemlisi, kendisini öne çıkartmaya çalışan kimi sözde eğitimci kisveli bir provokatöre rağmen kışkırtıcı konuşmalardan özellikle uzak durdu Sayın Feyzioğlu. Elini taşın altına koymayan sadece ama sadece felaket tellallığı yapan ve sağa sola laf yetiştiren bu gibi kimi kişilerin Fethullah Gülen’le nasıl irtibatlı olduğunu görürsek bunun bile düşündürücü olması bakımında yeterli bir done olduğu görülecektir. Sanburkan’ın bugüne kadar FETÖ yayın organlarına kadar yansıyan, sıcak ilişkisinin dikkat alınması. Ne kadar aydın geçinirse geçinsin, ilk önce FETÖ’ye karşı öz-eleştirini milletin önünde ortaya koyacaksın. Yoksa inandırıcılığın, şu anda olduğu gibi yerlerde sürünür.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın