Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Sefa Yürükel: Saldırganlar hukuk karşısında hesap verecek

Sefa Yürükel: Saldırganlar hukuk karşısında hesap verecek

Başkanı etnograf ve sosyal antropolog , sosyalmedya üzerinden yapılan saldırılarla ilgili Radyo Vatan’a açıklamalarda bulundu. Yürükel, yaptığı açıklamada “saldırganların hukuk karşısında hesap vermesi için bütün hukuksal çalışmalar son hızla devam etmektedir” dedi.

İşte Hollanda Türkleri Konseyi başkanı Sefa Yürükel’in açıklamasının tam metni:

Daha önce terör örgütü ve tarafından hedef haline getirilen Yürükel’e, yapılan saldırıların arkasında eski ’cülerin ve DEAŞ zihniyetli aşırı İslamcılar olabileceği üzerinde duruluyor. Yürükel, radyo konuşmasında, “Benim çalışmalarım bilim yönündedir. Avrupa’nın çeşitli ülkesinde konferansım ASALA’cılar, ve FETÖ’nün baskıları sonucun da yerel yönetim tarafından iptal edilmiştir. FETÖ’nün kumpas davası ‘Ergenekon davası’nda bizat FETÖ firarisi Zekeriye Öz tarafından adım geçirilmiştir dava dosyasına. Danimarka’da  naziler evime mermi gönderdi. Ordaki yabancıları ve demokrat Danimarkalıları sanvunduğum için. Norveç’te terörüne karşı yürüşü organize ettiğim gerekçesi ile tarafından bulunduğum eve saldırı düzenlendi ve Norveç polis kayıtlarında da yer almaktadır. Bana karşı yapılan saldırıların geneli terör örgütü mensupları veya sampatizanları tarafından olmuştur ve hala saldırıların devam ettiğini görüyoruz.

SALDIRILARDA ÖLÜM TEHDİTLERİ YER ALIYOR

Son zamanlarda sosyalmedya üzerinden bana yapılan ölüm tehditleri ve ağır küfür hakaretlerin de arkasında eski FETÖ’cülerin ve DEAŞ zihniyetli aşırı İslamcılar olduğunu tahmin ediyorum. Bana karşı kullanılan ölüm tehditleri, hakaretler ve küfürlerin tamamı Hollanda polisine teslim ettim ve suç duyurusunda bulundum. Saldırganların yaptıkları yanlarına kar kalmayacak hepsinin gerçek isimlerinin ortaya çıkana kadar hukuksal alanda mücadeleye devam edeceğiz.

ALEVİ-SÜNNİ, - VE ERMENİ KAVGASI AMAÇLANIYOR

Sahte hesaplar üzerinden yapılan saldırılar da, -Sünni, Kürt, Türk ve kavgasının da çıkarılmak istendiği saldırılarda kullanılan açıklamalara yansıyor. Saldırganların amacı Türkiye’deki halkın bütün kesmi arasında etniksel ve meshepsel bir çatışmasının çıkarılması amaçlanmıştır. Alevi ve yürttaşlar bu tür oyunlara gelmeyecek kadar artık bilinçlenmiştir. Ancak burdan Alevi-Sünni, Kürt ve yurttaşların derneklerin suç duyurusu yapmalarını önemle rica ediyorum. Ancak burdan bulundukları ülkeler de suç duyurusunda bulunsunlar.

Avrupa’da yaşayan herkes Avrupa’nın iç güvenliğinden sorumludur, bu tür kışkırtmalar Avrupa’nın iç güvenliğine karşı tehdit oluşturmaktadır ve buna karşı mücadele etmek Avrupa’da bulunan yurttaşın görevidir. Güvenlik makamlarını bu konuda bilgilendirmek her Avrupalı yurttaşların görevidir yani bizim güvenliğimiz Avrupa’daki ülkelerin güvenliğidir ve Avrupa ülkelerinin güvenliği ise bizim güvenliğimizidr. Bu konuda hiç bir vatandaş teredütte bulunmamalıdır ve Avrupa’daki güvenlik makamları mutlaka bilgilendirimelidir ve aynı zaman da bir insanlık görevidir. Bu kişisel bir sorun değildir, bütün toplumu ilgilendirmektedir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İşte Radyo Vatan’a verdiği o açıklama:

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın