Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.
31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Selçuk Öztürk SENATO’ya seçildi

Selçuk Öztürk SENATO’ya seçildi

Milletvekili Selçuk Öztürk’ün Senato’ya seçilmesi kesinleşti

 

DENK Partisi  Tunahan Kuzu, Farid Azarkan ve Selçuk Öztürk ile Hollanda parlementosunda üç vekil bulunduruyor.

Parlemento’nun bir üst kademesi olarak kabul gören “Senato’da” DENK partisinin şu an temsilcisi bulunmamakta. Hollanda parlamentosu’nun çıkardığı yasalarını teftiş etme görevine sahip olan “Senato” aynı zamanda çıkarılan yasaları “VETO” etme hakkına sahip. Bu hakkı ‘’Senato’’ 2011 yılında ‘’helal kesimi’’ konusunda kullanmıştı. Parlemento’nun ‘’helal kesimini’’ yasaklayan kanunu kabul görmesine ragmen, ‘’Senato’’ bu kararı fes ederek, ‘’VETO’’ hakkını kullanmıştı.

Hollanda’nın en önemli mecralarından birinde bulunmak için DENK partisi bu seçimlere katılma kararı aldı. DENK partisi başkanı ve milletvekili Selçuk Öztürk mayıs ayında yapılacak “Senato” seçimleri için DENK partisinin 1. sıradan aday gösterilecek. DENK partsi Tunahan Kuzu “Senato’da bulunmak DENK partisi önem taşıyor. Senato, Hollanda siyasetinde adeta “kilit” noktası olarak görülüyor. Bu kilit noktasında bulunmak Hollanda’nın gidişatında çok büyük etken sağlamak anlamına geliyor. Bundan dolayı  20 mart 2019 tarihinde yapılan seçim önemliydi.

“Senato” eyalet meclisi tarafindan seçildiği için, 20 mart 2019 tarihinde yapılan eyalet seçimleri bu sebep ile hayati önem taşıyordu. Hollanda’nın12 eyaletinde Denk Partisi seçimlere katıldı.Gelen ilk sonuçlara göre Selçuk Öztürk Senotoya çok rahat seçile biliyor.

 

 

platformdergisi.com / Furkan Turgut

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın