Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.
31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Sığınma Evlerinde Kalan 30 Bin Kadın Oy Kullanamadı

Sığınma Evlerinde Kalan 30 Bin Kadın Oy Kullanamadı

31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimi geride kalırken, yaklaşık 48 milyon seçmen oy verdi. Fakat sığınma evlerinde yaşayan yaklaşık 30 bin kadının, oy verecekleri adreslerın Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sayfasından öğrenilebileceği endişesi ve güvenlik korkusuyla sandık başına gitmediği bildiriliyor.

İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Avukat Şükran Eroğlu, problemin ‘taşıma sandık’la çözülebileceğini söyleyerek, “Biz en son Şiddet Önleme ve İzleme Merkeziyle konuştuğumuzda, bu hususta bir takım tedbirler alınacağını ve belki de bu tarzda taşınabilir sandıkla oy verileceğini söylemişlerdi fakat bu seçimde de zannediyorum bunu sağlayamadılar” dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın