Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Siirt'te şehit asker için tören

Siirt'te şehit asker için tören

SİİRT (AA) – ’in ilçesine bağlı Akmeşe köyü kırsalında PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ferhat Gözen için tören düzenlendi.

3. Komando Tugay Komutanlığındaki törende, 23 yaşında şehit olan Gözen’in Türk bayrağına sarılı naaşı katafalka konularak öz geçmişi okundu.

3. Komando Tugay Komutanı Piyade Kurmay Albay Selçuk Yavuz, törende yaptığı konuşmada, Gözen’in hain bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyon esnasında açılan ilk ateşte şehit olduğunu söyledi.

“Bugün burada vatan toprakları uğrunda rütbelerin en ulvisi olan şehitlik mertebesine ulaşmış şehidimiz Gözen’i son yolculuğuna uğurlamak üzere toplandık.” diyen Yavuz, Ferhat Gözen’in aralarından ayrılışının ailesini, kendilerini ve milleti üzüntüye sevk ettiğini belirtti.

Gözen’in ettiği yemine sadık kalarak her zaman yüce millete layık olma azim ve kararlılığı içinde, onun emrinde olmanın şeref ve gururunu taşıyarak görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade eden Albay Yavuz, şöyle devam etti:

“Bu topraklar üzerinde yaşayanlara ve bu vatanı bizlere armağan eden atalarımıza layık olduğunu gösterdin. Biz de ramazan ayının bu mübarek birinci gününde diyoruz ki bizler Büyük Önder Atatürk’ün göstermiş olduğu bu ışıklı yolda ve yüce Türk milletine olan görev ve sorumluluklarımızın bilinci içinde yolumuza devam edecek, dün olduğu gibi bugün de yarın da bu insanlıktan nasibini almamış hainlere ve onların yurt içindeki destekçilerine gerekli cevabı yüce milletimizle birlikte vereceğiz. Kanını yerde bırakmayacağız.”

Gençlerin dev Türk bayrağı taşıdığı törende, İl Müftüsü Faruk Arvas’ın okuduğu duanın ardından şehit Ferhat Gözen’in cenazesi memleketi Gaziantep’e uğurlandı.

Törene, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın