Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı "Ermeni Diasporası Dosyası" adını verdiği bir video paylaştı...
T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği heyeti Hollanda'yi ziyaret etti ve Hollanda Ticaret Odası Türkiye Masası yetkilisi Cor Bekker eşliğinde Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili...

Skandal açıklama: Kapıyı Türkiye’ye kapatacağım

Skandal açıklama: Kapıyı Türkiye’ye kapatacağım
Avrupa Birliği Komite Başkanı Jean-Claude Juncker’in misyon süresi önümüzdeki sene doluyor. Juncker’den boşalacak koltuğa aday olan Alman siyasetçi skandal söylemelerde bulundu. Weber, “AB’nin kapısını ’ye tamamen kapatacağını” açıkladı.

Hollanda’da yayımlanan De Telegraaf gazetesine konuşan Weber, başkan seçilmesi halinde Türkiye ile abonelik röportajlarına resmen son vereceğini söyledi.

Weber, vazifeye başladıktan sonra, olası olan en kısa müddette Türkiye’nin AB aboneliği mevzusunun üzerine bir “kırmızı çizgi sürüklemek istediğini” vurguladı.

BÖYLE BİR KARAR ALABİLİR Mİ?

BBC’nin aktardığına göre fotoğrafı olarak böyle bir karar yalnızca AB abonesi ülkelerin hükümet ve devlet başkanları tarafından alınabiliyor.

Ancak Weber, “Komiteye başkanlık edersem, Türkiye’nin AB’ye aza olamayacağını söylemek gibi bir misyonum var” diye konuştu.

Alman siyasetçi, İngiltere’nin AB’den çıkış süreci Brexit mevzusunda da kötümser olduğunu dile getirdi.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.