Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Skandal açıklama: Kapıyı Türkiye’ye kapatacağım

Skandal açıklama: Kapıyı Türkiye’ye kapatacağım
Avrupa Birliği Komite Başkanı Jean-Claude Juncker’in misyon süresi önümüzdeki sene doluyor. Juncker’den boşalacak koltuğa aday olan Alman siyasetçi skandal söylemelerde bulundu. Weber, “AB’nin kapısını ’ye tamamen kapatacağını” açıkladı.

Hollanda’da yayımlanan De Telegraaf gazetesine konuşan Weber, başkan seçilmesi halinde Türkiye ile abonelik röportajlarına resmen son vereceğini söyledi.

Weber, vazifeye başladıktan sonra, olası olan en kısa müddette Türkiye’nin AB aboneliği mevzusunun üzerine bir “kırmızı çizgi sürüklemek istediğini” vurguladı.

BÖYLE BİR KARAR ALABİLİR Mİ?

BBC’nin aktardığına göre fotoğrafı olarak böyle bir karar yalnızca AB abonesi ülkelerin hükümet ve devlet başkanları tarafından alınabiliyor.

Ancak Weber, “Komiteye başkanlık edersem, Türkiye’nin AB’ye aza olamayacağını söylemek gibi bir misyonum var” diye konuştu.

Alman siyasetçi, İngiltere’nin AB’den çıkış süreci Brexit mevzusunda da kötümser olduğunu dile getirdi.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın