Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...
İnternetin kullanımı yayıldıkça yeni mecra ve uzmanlık alanları çıktı. İnternette paylaşımlarından para kazanan yada meşhur olanlar fenomen haline gelince özel hayatları da gün yüzüne çıktı.
Burcu Biricik kimdir kaç yaşında nereli Burcu Biricik dizileri nelerdir merak ediliyor. Burcu Biricik Penti reklam yüzü oldu. Magazin dünyasının sık konuşulan ismi Burcu Biricik...

Skandal açıklama: Kapıyı Türkiye’ye kapatacağım

Skandal açıklama: Kapıyı Türkiye’ye kapatacağım
Avrupa Birliği Komite Başkanı Jean-Claude Juncker’in misyon süresi önümüzdeki sene doluyor. Juncker’den boşalacak koltuğa aday olan Alman siyasetçi skandal söylemelerde bulundu. Weber, “AB’nin kapısını ’ye tamamen kapatacağını” açıkladı.

Hollanda’da yayımlanan De Telegraaf gazetesine konuşan Weber, başkan seçilmesi halinde Türkiye ile abonelik röportajlarına resmen son vereceğini söyledi.

Weber, vazifeye başladıktan sonra, olası olan en kısa müddette Türkiye’nin AB aboneliği mevzusunun üzerine bir “kırmızı çizgi sürüklemek istediğini” vurguladı.

BÖYLE BİR KARAR ALABİLİR Mİ?

BBC’nin aktardığına göre fotoğrafı olarak böyle bir karar yalnızca AB abonesi ülkelerin hükümet ve devlet başkanları tarafından alınabiliyor.

Ancak Weber, “Komiteye başkanlık edersem, Türkiye’nin AB’ye aza olamayacağını söylemek gibi bir misyonum var” diye konuştu.

Alman siyasetçi, İngiltere’nin AB’den çıkış süreci Brexit mevzusunda da kötümser olduğunu dile getirdi.

KAYNAK: BBC TÜRKÇE

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın