Yeni Vatan Gazetesi

ŞOK! Demirtaş ve Akşener ittifak kurdu!

ŞOK! Demirtaş ve Akşener ittifak kurdu!

sustu. ’ın hapiste olması HDP’yi susturabilmeli miydi? Hayır, çok daha güçlü sloganlar üretmeleri bekleniyordu, bir dönem aradıkları fırsat ellerine geçmiş, Avrupa’daki müttefiklerine anlatmak için “adalet” eksenli tiyatral sözler yeterince mevcuttu. Haberergün’de yer alan habere göre, ne oldu da birdenbire Demirtaş ve etrafındakiler “fırtına öncesi sessizlik” gibi sus pus oldular. HDP cenahında yaprak kımıldamıyor. Hani “tükürükle” boğanlar, “sırtını” PYD’ye yaslayanlar, “biji serok” güzellemeleri nerede? Birdenbire hepsi nasıl kayboldu, bu mümkün mü?

Bir plan işliyor ve bu planların ucu “2019 Türkiye Genel Seçimleri”ni gösteriyor. İsimler zikrediliyor lakin herhangi kesinlik yok! Biraz daha açalım: Bir ittifaklar zinciri olduğu kesin fakat isimler zincirin halkası değil vizyon yüzü; isimler değişebilir ama plan aynı kalacak gibi!

Bu kez “Ekmeleddin İhsanoğlu” gibi olmayacak, daha profesyonel hazırlık var. Önceki Cumhurbaşkanlığı seçimiydi, şimdi ise “Başkan” ve “parlamento” ayrı ayrı seçilecek. Üstelik “önceki seçimin Cumhurbaşkanı” ülke yönetiminde çok söz sahibi değildi. ’ın “koşan ve ter döken lider” olması makama değer katarak onu millet nazarında müspet olarak dönüştürdü.

Selahattin Demirtaş ve 2019 için ittifak kurdular ve bunu kendileri veya tabanları gerçek kılmadı. Sosyoloji devreye girdi ve yine alanları halka bırakmamak için son derece kararlılar!

Hayret edilesi durum dahi olsa tablo şöyle: “Altay’dan demir dağları delerek Bozkurt’un izinde Ergenekon’dan anayurda geldik” diyenlerin bir kısmıyla; “’nin çözümlemeleri halkları özgürlüğe kavuşturacak” diyenlerin bir kısmı ittifak etmiş olacak. Siz ne kadar eleştirseniz de , HDP, ve bir kısım MHP’lilerin seçmen tabanı “ittifak etmekte” sakınca görmüyor. “Atatürk ile APO’nun posterleri yan yana geldi” dediğiniz vakit ittifakın tarafları buna aldırış etmeyebiliyorlar.

İttifak “şimdilik” Meral Akşener etrafında toplansa bile “esas oğlan” CHP’de duruyor. Lakin CHP kendi içerisinden “bir isim” etrafında toplanamıyor. CHP’liler “Laik Lady” Akşener’e oy verebilir. FETÖ’nün kalıntıları ve FETÖ’deniçeri alınanların bir kısım çevreleri oylarını “muhterem ablaları” Akşener’e verebilir. HDP için Akşener son kurtuluş ve çoğu oylarını “Biji Serok Akşener” diyerek verebilir. Ülkücülerin içinden bir kısmı da “Topuklu Efe” diyerek yine Akşener’e yönelebilir.

“Ne Akşener’miş ya hu?” demeyin. Başrollerde Akşener olabilir lakin filmin yönetmeni ve senaristi olduğunu unutmayın. Bu filmin “yapımcısı” bile var ve her an “başrolü” başkasına verebilirler.

Şimdilik plan bu, ancak roller 2018’de değişebilir. Akşener olmaz da başka isim olur. İsimler değişse de “çerçeve” yukarıdaki gibi kalır.

Peki, ve solcular 12 Eylül’de niye zulüm çekti? Emperyalizme karşı gelenler şimdi emperyalizmin kucağında oturan FETÖ ile ittifak halinde mi olacak? O kadar PKK ve o kadar HDP türküsü çağıranlar nasıl oluyor da yıllarca “karşı” olarak gördükleri ile beraber oluyor?

Bu iş “sosyoloji” işi, yani toplumbilimciler işin lokomotifi!

Millete “çerçeve çizmeye kalkanlar” bunu sadece masa başında yapmıyor. Halkın damarlarına iniyor, inceliyor, araştırıyor, deney dahi yapıyorlar. Toplumu yani bizleri “inceleyerek” tepkilerimizi önceden ölçüyorlar. Bunun için hem araştırmacıları hem de istihbarat örgütlerini kullanıyorlar.

En son 1997’de başarılı olmuşlar ve bu başarıları 2002’ye kadar sürmüştü. Yaklaşık 5-6 sene! 2002’den bu yana ne yapsalar başarılı olamıyorlar. E-muhtırasından parti kapatmaya kadar tek tek saymaya gerek var mı?

Tüm bu planların karşısında bir tek isim var: Recep Tayyip Erdoğan!

Devlet Bahçeli faktörü de burada önemli, ancak onun seçmeninin bir kısmı küsüp kenara çekildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “milletin menfaati dışında” bir planı olmadığını sadece bizler değil düşmanları bile biliyor; zaten düşmanlarının kinleri de bu sebepten değil mi?

Milletin “Erdoğan’ı sevme” sebepleri ile düşmanlarının “Erdoğan nefreti”nin sebepleri aynı! Aynı sebepler farklı sonuçları doğuruyor. Bu da bir sosyoloji alanı!

Erken seçim olur veya olmaz; ancak 2019 çalışmaları başladı. Geç kalan ve gözünü kapatanlar kaybedecek. Ya şimdi gözler açılır ve gerçekler görülür yahut “birileri” kapalı gözleri açar! İşte o “birileri” dışarıdan olursa 200 yıllık kaybetmişliğin yanına 100 yıl daha eklenir. “Birileri” dışarıdan değil öz benliğimizden olursa “yazacak tarih” önümüzde yeni bir milat olarak uzanır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Aydil Uygur dedi ki:

  Bu haberi yaparken hangi bilgi belge ve deşifreye dayanarak yaptığınızı çok merak ediyorum. En kısa zamanda belgeleri bizi sunmanızı bekliyorum

 2. Sinan özdogan dedi ki:

  Ulan sende birbucuk senedir şerefsiz gezen ibneler denmisin akıl hocanı şikeyi. .

 3. Resul Aydoğdu dedi ki:

  Bu haberden ötürü sizi kınıyorum.Hdp ile fetö ile serok apocugunuzla kim ittifak yaptı iyi biliyoruz.Çomarları bu kemiklerle kandırabilirsiniz.Malum Mevlâ onlara bazı yetileri vermemiş muhakeme gibi.Neyse haberci nasıl olur ders almanızı tavsiye ederim

 4. İbrahim DEMİR dedi ki:

  BU NE ŞEREFSİZLİK BU NE SİYASİ OROSBULUK BU NE KAHPELIK

 5. Hüseyin dedi ki:

  Fetöyle kolkola olan sizlersiniz apo denen ipnenin canlı canlı mektubunu hdp diyarbakır mitinginde ibrahim tatlıses şivan perver barzani götverenlerle meğri meğri söyleyen sizlersiniz fetö sizin zamanınızda 7 kat büyüten sizlersiniz oslo görüşmeleri yapan doğu güneydoğuda hendek kazmasını onlarca mehmetcik ve polisin ölmesini seyreden sizlersiniz ama unutmayın bu halk sizlere öyle bir ders verecekki 2019 seçimlerinde bir dahada görünmeyeceksiniz bu halk sizi çok iyi tanıdı hadi yürüyünde bu millet ense traşınızı görsün başka kapıya

 6. İbrahim Bıtıl dedi ki:

  Yazının başlığından,bir şeytani oyun olduğunu anladım,nasıl bir kurgu olduğunu merak ettim.Baştan sona okudum ama bu kadar aptalca,bu kadar mantıksız,bir kurgu olamaz.Türkiye cumhuriyetini yıkmak için hazineden binlece TL.alan bu Aktröller ve yandaş ajanlar işbaşında.Kötülemek için ipsiz sapsız senaryo uydurmaya başladıklarına göre,Demekki biz doğru yoldayız.Allah şeytana ebedi süre vermemiştir.Şafak atmıştır,Güneşin doğması yakındır.Allah türk milletini bu şeytanın uşaklarından korusun

 7. İbrahim Bıtıl dedi ki:

  Baştan sona hiç bir mantık olmayan bu yazıyı okuyunca çok sevindim.Uydurdukları bu senaryoda birazcık mantık olsa belki kafa karıştırabilirler,Yazana aynısını yeniden yaz desen yazamaz.Gece karanlığından korkan bir aptalın zırvalamasından başka bir şey değil.Zırvanın açıklaması yoktur.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın