Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Şok iddia! Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme anının videosu var

Şok iddia! Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme anının videosu var
SUUDİ Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile alakalı bomba bir iddia daha gündeme geldi. Kemal Öztürk, istihbarat kaynaklarına sabrederek, “Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın konsoloslukta öldürülme anına ait görüntülerin olduğunu” iddia etti. Öztürk, “Suudi konsolosluğu bizde bir kayıt yok diyor. Başka Bir Deyişle Cemal Kaşıkçı’nın girişini o gün kameralar kaydolmamış. Ama bizim kendi kameralarımızda var. İddiaya göre, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme hatıranın videosu da var” ifadelerini kullandı. TVNET canlı yayınında konuşan Öztürk’ün mevzuya ait söylemesi şöyle:

HER KONSOLOSLUĞUN ÖNÜNDE VAR… “Her büyükelçilik ve konsolosluğunun önünde mukim devletin güvenlik vazifelileri vardır. Bir kısmının da istihbarat vardır. Büyük devletlerin ve tehlikeli içinde polis görünümüyle, güvenlik vazifelisi görünümüyle istihbaratı vardır. Tehlikeli devletlerin büyükelçilikleri kayıt altında yakalanır.

BURALAR DUYARLI KORUMA ALTINDA… Büyükelçi ya da konsolos kendi güvenlik sistemini kurmuştur ama ayrıca Türkiye de yapar bunu. Zira onun güvenliği Türkiye itimat edilmiştir, başına bir şey kazançsa Türkiye mesul olur. Türkiye bunları duyarlı bir biçimde koruma altında meblağ. Gerek fiziki gerekse teknik koruma. Oraya giriş çıkışların bir kaydı var.

“ÖLDÜRÜLME HATIRANIN GÖRÜNTÜSÜ VAR…”  Suud bizde bir kayıt yok diyor. Başka Bir Deyişle Cemal Kaşıkçı’nın girişini o gün kameralar kaydolmamış. Ama bizim kendi kameralarımız da var. İddiaya göre, Cemal Kaşıkçı’nın öldürülme hatıranın videosu da var. Ben görmedim, hiç kimse görmedi.

SURİYE’DE DE BENZERSİ YAŞANMIŞTI?.. İsmi söylenmeyen güvenlik güçlerinin ve Turan Kışlakçı’nın ifadesiyle, infaz emrini veren kimse Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü kanıtlaması gerekiyor. Hatırlarsanız bunun benzersi Suriye’de yaşanmış ve resimlerini Anadolu Ajansı yayınlamıştı. Öldürdükleri her Suriyeli karşının üstüne damga basıp, numara verip resmini çektiler. Buna ben çok donakaldım, öldürdün neden numara veriyorsun? Bu resimleri ortaya çıkarken Sezar kod isimli bir Suriye’nin daha önceki askeriydi. Ülkeden kaçmış ve yanında 10 bin resim götürmüştü. Bu bir stil Arap dünyasında.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın