Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Danimarka’daki bütün Müslümanları ülkeden sınır dışı etmek ve ülkede İslam’ı yasaklamak gibi bir ideali olan ırkçı milletvekili Paludan yanına polisleri alarak bir Müslüman mahallesine gitti....
Irak’ın Erbil kentinde önceki gün Türk diplomatın şehit edildiği saldırının failinin HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ’ın ağabeyi olduğu ortaya çıktı.  Önceki gün Irak’ın Erbil kentindeki bir lokantada silahlı saldırı...
Erbil Emniyet Müdürlüğü, Türk Başkonsolosluk görevlisinin şehit olduğu saldırıyı düzenleyenlerden birinin kimliğini ve fotoğrafını yayınladı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,...

Son dakika: Tarihi zirve öncesi Başkan Erdoğan’dan ikili görüşmeler

Tarihi zirve öncesi Başkan Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü. Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ayrı bir görüşme yapıyor.

Son dakika: Tarihi zirve öncesi Başkan Erdoğan’dan ikili görüşmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesinden önce İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşme yaptı. Görüşmenin sona ermesinin ardından Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi.

RUHANİ: BU GÖRÜŞME BİR FIRSAT

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye konulu üçlü kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu, toplantıların ilişkileri görüşmek için de bir fırsat olduğunu söyledi.

Ruhani, “Bugün 3 ülke olarak bölgesel sorunları çözmek üzere üçüncü zirve toplantımızı yapıyoruz. Bu görüşme, iki ülke meselelerini konuşmak ve müzakere etmek için de bir fırsattır. Tahran’a tekrar hoş geldiniz. Bu yolculuğunuzun iki ülke ve iki millet için hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Daha sonra toplantı, basına kapalı devam etti.

Başkan Erdoğan-Ruhani görüşmesi

ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Erdoğan-Ruhani görüşmesinin ardından Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla başlayacak. Zirvede Astana Süreci çerçevesinde ilerleyen süreç ile birlikte Suriye Ordusu’nun İdlib’e yapması öngörülen askeri harekat masaya yatırılacak. Liderler üçlü zirvenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın