Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Son dakika: Tarihi zirve öncesi Başkan Erdoğan’dan ikili görüşmeler

Tarihi zirve öncesi Başkan Erdoğan İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüştü. Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ayrı bir görüşme yapıyor.

Son dakika: Tarihi zirve öncesi Başkan Erdoğan’dan ikili görüşmeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesinden önce İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşme yaptı. Görüşmenin sona ermesinin ardından Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi.

RUHANİ: BU GÖRÜŞME BİR FIRSAT

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye konulu üçlü kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu, toplantıların ilişkileri görüşmek için de bir fırsat olduğunu söyledi.

Ruhani, “Bugün 3 ülke olarak bölgesel sorunları çözmek üzere üçüncü zirve toplantımızı yapıyoruz. Bu görüşme, iki ülke meselelerini konuşmak ve müzakere etmek için de bir fırsattır. Tahran’a tekrar hoş geldiniz. Bu yolculuğunuzun iki ülke ve iki millet için hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Daha sonra toplantı, basına kapalı devam etti.

Başkan Erdoğan-Ruhani görüşmesi

ORTAK BASIN TOPLANTISI DÜZENLENECEK

Erdoğan-Ruhani görüşmesinin ardından Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesi Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla başlayacak. Zirvede Astana Süreci çerçevesinde ilerleyen süreç ile birlikte Suriye Ordusu’nun İdlib’e yapması öngörülen askeri harekat masaya yatırılacak. Liderler üçlü zirvenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın