Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk işadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.
İçişleri Bakanlığı: Mahir- Hamza- Andok-Amed kod adlı İbrahim Çelik’in Terörden Arananlar Listesi’nde 300 bin TL ödülle gri kategoride yer aldığı belirlenmiş olup, böylece, 03 Haziran...
Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım’ın ortak canlı yayını sonrası Anadolu Ajansından yapılan açıklamada, “AA, seçim sonucu açıklayan değil, veri aktaran bir medya kuruluşudur. Türkiye’de seçim...

Suriye ve Venezuela’da Amerikan malı silah kullanılıyor

Suriye ve Venezuela’da Amerikan malı silah kullanılıyor
“Dünyada ülkelerin kaderlerini tayin eden savaşlar, insanlık var oldukça devam edecek.” Bu önerme, tek başına altı boş bir iddiadan öteye geçemez.

Yapılan araştırmalarla ortaya konulan rakamlar, savaşların olduğu bölgelerde çekilen fotoğraflar ve kullanılan silahlar göz önüne alındığında ise dünyadaki egemen güçlerin, kendi çıkarları adına yaptıkları ticareti gerçeğini göz önüne seriliyor.

DÜNYANIN EN BÜYÜK SİLAH İHRACATÇISI Bu araştırmalara bir örnek; Stockholm Barış Araştırma Enstitüsü’nün “Uluslararası Silah Transferlerindeki Eğilimler 2018” raporu.

Bu rapora göre; Amerika Birleşik Devletleri, 2018’de dünyadaki toplam silah ihracatının yüzde 36’sını gerçekleştirdi.

GRAFİĞİN BÜYÜK HALİNİ GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ…

’Lİ TERÖRİST DE ’DAKİ DARBECİ DE ABD MALI KULLANIYOR Bir yanda ’nin kuzeyi, diğer yanda Venezuela’nın başkenti ; iki yer arası uzaklık kuç uçuşu ortalama 10 bin 510 km. Bu iki yeri bir araya getiren ise;  YPG’li teröristin kullandığı silahı ile Venezuela ’ta Maduro’ya karşı ABD destekli darbe girişimi yapan askerin kullandığı silahının malı olması.

Suriye’de M-16 silahı kullanan YPG’li

Venezuela’da AR-57 silahı kullanan darbeci

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın