Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Meta açıklaması önizlemesi:Magazin basınında sık sık yaptıkları ile yer bulan isim Merve Taşkın yine bombayı patlattı ve artık bakire değilim dedi. Peki bakire olmadığını açık...
Aylin Çoşkun'un sevgilisi kim, kiminle evleniyor sorusu dün akşam Phuket adalarında aldığı evlilik teklifi sonrasında merak edildi. Aylin Çoşkun 14 yıldır birlikte olduğu sevgilisi Volkan...
Sosyal medya üzerinden Yeşiller eski Eşbaşkanı Cem Özdemir'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan ve 30 gün hapis cezası 1200 euro para cezasına çevrilen Bekir Sipahi'nin üst...

Taliban küçük Messi’nin peşine düştü Aile kaçtı

Taliban küçük Messi’nin peşine düştü Aile kaçtı
AFGANİSTAN’da ’ın geçen ay başlattığı taarruzlardan kaçan yüzlerce insan canını kurtarmak için Kabil’e sığındı.

Kabil’e sığınınanlar arasında iki yıl önce mavi beyaz çizgili naylon poşetle forması giyen ve ailesinin de olduğu öğrenildi.

Saldırılarla yaşam mücadelesi daha da zorlaştı. Poşetli forması ise tüm dünyanın gönlüne gire Murtaza’nın amcası yeğeninin tehlikede olduğunu söyledi. Fransız haber ajansı AFP, Kabil’de küçücük bir oda içinde onlarca kişi içinde yaşayan aileyle görüştü. Anne Şefika, kaçarken yanlarına hiçbir şey alamadıklarını, sadece canlarını kurtarabildiklerini belirtti. Dolayısıyla Messi’nin hediyeleri de geride kaldı. 

KÜÇÜK MURTAZA’NIN PEŞİNE DÜŞTÜLER
BM, saldırılan Gazni şehrinden 4000 ailenin kaçtığını rapor etti. Çatışmalarda yüzlerce sivil, asker ve militan öldü. Şii Hazara kökenli olduğundan zaten Taliban’ın hedefi olan Ahmedi ailesi, Taliban’ın Murtaza’yı ismini vererek aradığını, bu yüzden çok korktuklarını belirtti.

“Ellerine geçirirlerse kıtır kıtır kesip parçalayacaklarını söylüyorlarmış” diyen Şefika, ağalarla beylerin de kendilerini “Artık zengin oldunuz, ya Messi’den aldığınız parayı bize verirsiniz ya da oğlunuzu kaçırırız” diye tehdit ettiğini belirtti.

YÜZÜNÜ ÖRTTÜLER
Geceleri evi gözetleyen adamlar gördüklerini, tehdit telefonları aldıklarını, bu ortamda Murtaza’yı gündüz oyun oynaması için tek başına dışarı çıkaramadıklarını kaydeden anne, Gazni’den kaçarken tanınmasın diye Murtaza’nın yüzünü eşarpla örttüğünü aktardı. 

Geri dönmek gibi bir seçeneklerinin olmadığını dile getiren anne Şefika ” “Taliban’ın geri dönmesi yüksek ihtimal. Bizim geri dönmemiz diye bir seçenek yok” dedi.

’ı 1996-2001 arasında yöneten Taliban, spor ve sanata izin vermiyordu, Kabil futbol stadyumunu da recm ve idam sahasına çevirmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın