Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, eylemin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, sorumlular hakkında yasal işlemin başlatılacağınu bildirildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Cumhurbaşkanlığı yakından takip ediyor.

Tarihçi Yazar Adem Taflan: “Kudüs Ümmetin Kırmızı Çizgisidir”

Tarihçi Yazar Adem Taflan: “Kudüs Ümmetin Kırmızı Çizgisidir”

17 Aralık 2017 tarihinde UETD Hessen Bölge merkezinde ‚Endülüs Medeniyeti‘ adlı konferans verdi.

Gençlik kollarınının organize ettiği Programın moderatörlüğünü Ayşe Betül Sak  yaptı. Programda Hessen’li Gençlere 12 dersten oluşan bir tarih dersi silsilesi veriliyor, Ders silsilesinin ana gayesi İslam Medeniyetinin kodlarını idrak etmek, Tarih şuuru ve bilincini genç nesillere aktarmak. Programa UETD Teşkilatlanma Bşk. Yrd. ve Tarihçi yazar Hoca, UETD Hessen Bölge Başkanı Tamer Cansız, ve ekibi, UETD Hessen Teşkilatına mensup yöneticiler ve ilgili Vatandaşlar katıldı.

Program UETD Hessen Bölge Gençlik kolları Başkanı Muhammed Mustafa Koç’un Kuranı Kerim Tilavetiyle ve etkili açılış konuşmasıyla başladı. Koç açılış konuşmasında geçmişe saygısı olmayanın geleceğede saygısının asla olamayacağını altını çizdi. Genç neslin bu günlere gelmesinde emek sarfeden tüm büyüklerin ellerinden öptüğünü vurguladı. ‚Bizim Medeniyetimizde İhtiyar yok, eli öpülesi Büyükler var‘ şeklinde konuştu. Bu anlayışa binaen Tarih ders proğramlarına Büyüklerinde iştirak etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Ardından Bölge Başkanı Tamer Cansız selamlama konuşması yaptı. Cansız konuşmasında, İslam Medeniyetinin en az 100 yıldır zor günler geçirdiğini ve kurtuluşun ancak Temel sorun tespitinin doğru yapılmasıyla mümkün olabileceğini işaret etti. Kudüs’le evimizde sürdürdüğümüz yaşamın ilintili olduğunu örnekler vererek misafirlere aktardı.

Program daha sonra Adem Taflan’ın derse başlamasıyla devam etti. Program silsilesinin bu ikinci halkasına ilk evvela güncel meseleler ve özellikle Kudüs Meselesi ele alındı. Taflan katılımcılara Kudüs’ün Müslümanların neden KIRMIZI ÇİZGİSİ olduğunu tarihten çarpıcı bilgiler vererek anlattı. Dersin ikinci bölümünde ise Endülüs Medeniyeti işlendi. Modern Bilim ve Tekniğin Endülüs Medeniyetinden nasıl istifade ettiğini ayrı ayrı slaytlarla sunuldu.

Programın interaktif bir şekilde düzenlenmesi katılımcıları tarfından memnuniyetle karşılandı. Program UETD Hessen Gençlik kollarının  Taflan’a hediye takdim etmesiyle sona erdi. Katılımcılar Programdan son derece memnun kaldıklarını ve bir sonraki programa da mutlaka katılmak istediklerini söylediler. Gençlik kollarının hazırladığı ikramların misaferlere sunulmasıyla program sona erdi.

Programa iştirak eden RLP ve Rhein-Neckar komşu bölge gençlik kollarına teşekkürlerimizi arz ederiz.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın