Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, eylemin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını, sorumlular hakkında yasal işlemin başlatılacağınu bildirildi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı Cumhurbaşkanlığı yakından takip ediyor.

Tarkan Yavaş’ın kirli sırları ortalığa döküldü

Tarkan Yavaş’ın kirli sırları ortalığa döküldü
İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ve Grubuna müteveccih yürüttüğü soruşturma kapsamında hapsedilen ’ın da aralarında bulunduğu 5 kuşkulu hakkındaki yargılamaların ayrıntıları muhakkak oldu. Savcılığın sevk yazısında, ’ın teşkilatın 3 numaralı adı olduğunu, teşkilat içerisinde ’dan sonra erkekler içerisindeki en yetkili imam olduğu belirtildi.

Savcılık sevk yazısında kuşkulu Tarkan Yavaş’ın Ulviye Didem Ürür’den sonra teşkilatın 3 numaralı adı olduğu, teşkilat içerisinde Adnan Oktar’dan sonra erkekler içerisindeki en yetkili imam olduğu, imam kardeşlerin ve teşkilatın yürütme takımının başı olduğu, ticari faaliyetleri ve hukuk işlerini

Adnan Oktar’ın sağ kolu: Bağışlama çıkacak devletin başına Oktar geçecek…

tertip eden ve teşkilat lideri Adnan Oktar ismine lafçısı olarak basın söylemesi yapan şahıs olduğu kaydolundu.

TEŞKİLATA KAYNAK AKTARMIŞ

Tarkan Yavaş’ın inşaat şirketinin çalışanı olduğu ve yaptığı inşaatlardan teşkilata kaynak aktardığı da öne sürülen savcılığın sevk yazısında emniyet ve adliye içerisinde üst seviye yetkililerle görüşerek teşkilat faaliyetlerine almış olduğu bilgiler ile doğrultu verdiği, teşkilat lideri Anan Oktar, Mehmet Noyan Orcan ve Mehmet Alp Ünlü ile beraber aralıksız istişare halinde olan teşkilat idareyicisi olduğu, teşkilat idareyicisi/lideri olan bireyin tüm eylemlerden mesul olduğu belirtildi.

CİNSEL İSTİSMAR SUÇLAMASI

Ayrıca Yavaş’ın hadise tarihinde yaşı ufak olan müşteki H.A. ile cinsel birliktelik yaşadığına dair dosyada kanıtlar bulunduğu ifade edildi. Öbür kuşkulular hakkındaki yargılamalara da detaylı olarak yer verildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Öte yandan, Adnan Oktar ve grubuna müteveccih soruşturma kapsamında geçen hafta 9 şahıs nezaretine alınmıştı. İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edilen kuşkululardan aralarında Tarkan Yavaş’ın da bulunduğu 5 kuşkulu hapsedilmiş, 4 kuşkulu ise adli hakimiyet kararları uygulanarak özgür vazgeçilmesine hükmedilmişti.

Adnan Oktar’ın sağ kolu hapsedildi! İşte firardaki kedicikler….HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın