Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı ile biraraya geldi. Kerküklü görüşmeyi sosyalmedya sayfasından duyurdu...
Hollanda kamuoyunun yakından tanıdığı güçlü ve dürüst kişiliği, etkili kalemi, güveninilir yazıları ve olaylara yeni pencereler açan çarpıcı analizler içeren yazılarıyla Hollanda ve Avrupa kamuoyuna...
İYİ Parti ile ittifak görüşmeleri sırasında kriz yaşanmasının ardından flaş bir gelişme daha oldu. Krizin sebebi olarak CHP kulislerinde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray...

Tataristan'da ilk teravih kılındı

Haber Merkezi

Haber Merkezi

KAZAN (AA) – Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan’da Müslümanlar, ramazan ayının ilk teravih namazını kıldı.

Tataristan Müftü Yardımcısı ve Mercani Camisi İmamı Mansur Celaletdin AA muhabirine, ülkenin bin 500 ve başkent Kazan’ın 61 camisinde teravih namazının kılındığını söyledi.

Tataristan’daki Müslümanların ramazan ayını özlemle beklediklerini belirten Celaletdin, oruç süresinin 19 saat olacağına dikkati çekti. Buna alışık olduklarını ifade eden Celaletdin, oruçta en mühim faktörün niyet olduğunu dile getirdi.

Bu sene de geçen yıllarda olduğu gibi cami avlularında iftar çadırlarının kurulacağını söyleyen Celaletdin, bu çadırlara herkesin gelebileceğini, kapılarının herkese açık olduğunu bildirdi.

Türkiye’den 40 civarında hafızın geleceğini belirten Mansur Celaletdin, din adamlarını Tataristan’ın çeşitli bölgelerindeki camilere dağıtacaklarını ve bu kişilerin ramazan boyunca görev yapacaklarını kaydetti.

Mansur Celaletdin daha sonra Kazan’ın 1767 yılında kurulan ilk taş camisi olan ve Sovyetler Birliği döneminde bile ibadete açık kalan tarihi Mercani Camisinde ilk teravih namazını kıldırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın