Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye tarafından “terör örgütleriyle bağlantısı bulunduğu” gerekçesiyle Ocak ayında sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Ans Boersma’nın Suriye kökenli cihatçı sevgilisinin, Hollanda Gizli Servisi (AIVD) için...
31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na açık destek veren PKK, yenilenmesi kararı çıkan İstanbul seçimlerinde İmamoğlu’na tam destek verdiklerini...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK toplantısı ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Çelik, kendisine yöneltilen “MİT Başkanı Esad ile görüştü mü?” sorusunu ise...

Tataristan'da ilk teravih kılındı

Haber Merkezi

Haber Merkezi

KAZAN (AA) – Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan’da Müslümanlar, ramazan ayının ilk teravih namazını kıldı.

Tataristan Müftü Yardımcısı ve Mercani Camisi İmamı Mansur Celaletdin AA muhabirine, ülkenin bin 500 ve başkent Kazan’ın 61 camisinde teravih namazının kılındığını söyledi.

Tataristan’daki Müslümanların ramazan ayını özlemle beklediklerini belirten Celaletdin, oruç süresinin 19 saat olacağına dikkati çekti. Buna alışık olduklarını ifade eden Celaletdin, oruçta en mühim faktörün niyet olduğunu dile getirdi.

Bu sene de geçen yıllarda olduğu gibi cami avlularında iftar çadırlarının kurulacağını söyleyen Celaletdin, bu çadırlara herkesin gelebileceğini, kapılarının herkese açık olduğunu bildirdi.

Türkiye’den 40 civarında hafızın geleceğini belirten Mansur Celaletdin, din adamlarını Tataristan’ın çeşitli bölgelerindeki camilere dağıtacaklarını ve bu kişilerin ramazan boyunca görev yapacaklarını kaydetti.

Mansur Celaletdin daha sonra Kazan’ın 1767 yılında kurulan ilk taş camisi olan ve Sovyetler Birliği döneminde bile ibadete açık kalan tarihi Mercani Camisinde ilk teravih namazını kıldırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın