Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa İslam Üniversitesi'den, diploması olmadığı gerekçesi ile 'muhasebe' görevinden kovulan Fatma Jale Sağ Hollanda'nın Den Haag kentinde yeni bir Üniversite kurdu ve geçtiğimiz günlerde açılışını...
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...

Tataristan'da ilk teravih kılındı

Haber Merkezi

Haber Merkezi

KAZAN (AA) – Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan’da Müslümanlar, ramazan ayının ilk teravih namazını kıldı.

Tataristan Müftü Yardımcısı ve Mercani Camisi İmamı Mansur Celaletdin AA muhabirine, ülkenin bin 500 ve başkent Kazan’ın 61 camisinde teravih namazının kılındığını söyledi.

Tataristan’daki Müslümanların ramazan ayını özlemle beklediklerini belirten Celaletdin, oruç süresinin 19 saat olacağına dikkati çekti. Buna alışık olduklarını ifade eden Celaletdin, oruçta en mühim faktörün niyet olduğunu dile getirdi.

Bu sene de geçen yıllarda olduğu gibi cami avlularında iftar çadırlarının kurulacağını söyleyen Celaletdin, bu çadırlara herkesin gelebileceğini, kapılarının herkese açık olduğunu bildirdi.

Türkiye’den 40 civarında hafızın geleceğini belirten Mansur Celaletdin, din adamlarını Tataristan’ın çeşitli bölgelerindeki camilere dağıtacaklarını ve bu kişilerin ramazan boyunca görev yapacaklarını kaydetti.

Mansur Celaletdin daha sonra Kazan’ın 1767 yılında kurulan ilk taş camisi olan ve Sovyetler Birliği döneminde bile ibadete açık kalan tarihi Mercani Camisinde ilk teravih namazını kıldırdı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın