Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...

TDV Suriye'de ramazan kolisi dağıttı

TDV Suriye'de ramazan kolisi dağıttı

GAZİANTEP (AA) – Türkiye Diyanet Vakfı () tarafından, Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütü DEAŞ’tan kurtarılan ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunuldu.

’deki iç savaşın ardından büyük tahribatın yaşandığı Halep’in kuzeyindeki Bab ilçesine dönen Suriyelilere Türkiye’nin maddi ve manevi desteği sürüyor.

Bu kapsamda TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun ve beraberindeki gönüllüler, öncesi ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi ulaştırdı.

İçinde şeker, un ve bulgur gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu koliler, vakfın Bab’da kurduğu ofisin koordinesinde ihtiyaç sahibi Suriyelilere dağıtıldı.

Mustafa Tutkun, dağıtımın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin iç savaşın başından beri Suriyelilere yardımlarını sürdürdüğünü söyledi.

Suriye’nin kuzeyindeki bölgelerde kamplarda 15 bin kişiye sıcak yemek ulaştırdıklarını ifade eden Tutkun, şöyle konuştu:

“Yardımlarımız sürekli devam ediyor ancak ramazan dönemi dolayısıyla biraz daha farklı olarak iftar için ramazan kolisi olarak da ayrı çalışma yapıyoruz. Ramazan dışında da burada günlük 270 bin ekmek dağıtımımız var. Bir kısmı İdlib bir kısmı da bu taraflarda devam ediyor. Ramazan dolayısıyla 60 bin aileye burada iftar verilecek. 16 bin de ramazan kolisi hazırlandı. Sadece geçen ay 50 bin gıda kolisi AFAD’ın lojistik merkezi üzerinden bölgede dağıtıldı. Sürekli insani anlamında, gıda, giyim malzemesi ve diğer ihtiyaç duyulan malzemeler vakfımız tarafından temin ediliyor. Bugün başlangıç yaptık, arkadaşlarımız devamını getirecek.”

– Huzurlu ramazan temennisi

Yardımlardan alan Hüseyin Mutat da desteklerinden dolayı Türk halkına teşekkür etti.

Türkiye’nin yoğun çabası sonucu Bab ilçesinde rahata kavuştuklarını anlatan Mutat, “Allah’tan ramazan ayını huzurlu bir şekilde geçirmeyi temenni ediyoruz. Türk kardeşlerimize bize yaptıkları bütün yardımlar için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Mustafa Süfhane ise özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Suriye konusunda gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkürlerinin iletilmesini istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın