Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Tekirdağ “mavi bayraklı” plajlarıyla turistleri bekliyor

Tekirdağ “mavi bayraklı” plajlarıyla turistleri bekliyor

TEKİRDAĞ (AA) – Doğal güzellikleri ve temiz suyuyla dikkati çeken Tekirdağ’ın sahilleri, temizliği temsil eden uluslararası çevre ödülü “” almaya hak kazandı.

Şehir merkezine 10 kilometre olan Altınova sahili ile 40 kilometre uzaklıktaki Mürefte sahili, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen “Mavi Bayrak 2017” çalışma programı sonunda, mavi bayrak almaya layık görüldü. Daha önce Şarköy sahilinde iki mavi bayrağı olan Tekirdağ, temiz denizin güvencesi mavi bayrak almaya hak kazanan Mürefte ve Altınova sahilleri ile yerli ve yabancı konuklarını ağırlamayı bekliyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı , belediyede gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 454 “mavi bayrak”la Avrupa’da ikinci sırada yer aldığını belirtti.

Kentin Marmara Denizi’ne 135 kilometre, Karadeniz’e 2,5 kilometre sahili bulunduğunu ifade eden Albayrak, “Sahillerimizi daha iyi kullanılır ve temiz hale getirmek, yerli ve yabancı turistlere hitap edecek şekilde oluşturmak için çalışmaya başladık. Altyapı çalışmalarına önem verdik.” dedi.

Mavi bayraklı sahilleriyle Tekirdağ’ın ziyaretçilerini beklediğini aktaran Albayrak, şunları kaydetti:

“Tekirdağ’ın önemli bir turizm potansiyeli var. Dörde çıkan mavi bayraklı plajlar ve şehre gelecek yerli, yabancı turistlerle bu potansiyeli artırmak istiyoruz. Hedefimiz sahillerimizin başladığı Marmaraereğlisi ilçesinden Şarköy’ün çıkışına kadar mavi bayrak almak. İlk geldiğimizde Şarköy’de iki plajımızda mavi bayrak vardı, onlara bu sene Mürefte ve Altınova sahilini de ilave ettik Bütün kriterleri yerine getirdik. Buralarda özellikle deniz ve sahilin temizliği, yosunların temizliği ve denizlerde sürekli kirlilik kontrolü yapıldı. Geldiğimiz nokta oldukça iyi. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Yerli ve yabancı turistlerimize vatandaşlarımıza çok güzel bir yaz geçirtmeyi hedefliyoruz.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Dodurka ise Tekirdağ’ın mavi bayraklı plajları ile özellikle İstanbullu tatilcilerin yeni tercihi olabileceğini kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın