Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde 4. kez yakalandığı kanserden hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ailesini hastanede ziyaret etti. İmamoğlu göz yaşlarını tutamayarak...
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde, odun toplayan köylüleri taşıyan kamyonetin geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 7 kişinin öldüğü saldırıyı terör örgütü...
Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 2 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Gara bölgesinde...

Terör örgütü PKK ile Barzani biribirine düştü

Terör örgütü PKK ile Barzani biribirine düştü

Almanya’nın Köln kentinde 8 Haziran’da ’lılar tarafından düzenlenen yürüyüşte Mesut ile Neçirvan ’yi hedef alan pankartlar taşındı. Türk askerini Kuzey Irak’a davet etmekle suçladıkları ’yi eleştiren PKK’lılar, bunun ihanet olduğunu savundu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mesut ve Neçirvan ’nin fotoğraflarının bulunduğu pankartta, “İşgalci faşist Türk Ordusu, Kürdistan’dan dışarı” ifadeleri yer aldı.

PKK’YA HER TÜRLÜ DESTEK İTİRAFI

Barzani’ye yakın internet sitelerinde imzasız olarak yayınlanan bir yazı ise PKK’lılara ateş püskürdü. “Kandil ve Rojava’da size destek veren Barzani değil mi” denilen yazıda, şu itiraflarda bulunuldu:

“Barzani ailesinin PKK’ya yaptıkları yardımlar işlerine gelmeyen kesimler tarafından da gayet iyi bilinen bir gerçektir. Kandil’de PKK’ya yer veren de ABD’nin Rojava’ya giden askeri mühimmatlarının güney sınır kapılarından geçerek SDG’ye ulaşmasına zemin hazırlayan da bizzat Kürdistan Hükümeti ve Barzani ailesinin kendisidir.

Türk Ordusu’nu Kürdistan’a Barzaniler sokmuş gibi gösterip onları ve onların bağımsızlık davasına gönül vermiş insanları ihanet ile suçlayan bu güruhun ya kendileri çok cahil ya da birileri bunları her zaman olduğu gibi algı yaratmaları adına sokağa salıyor.

PKK’nın fanatizm boyutuna ulaşmış destekçileri, Abdullah Öcalan’ın ‘Türkiye’nin hassasiyetlerine saygı gösterelim’, 40-50 bin Kürt gencin Rojava’da ölmesine rağmen ‘Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyalım’ açıklamasına hiçbir tepki göstermezken, Barzanilerin diplomatik stratejilerini eleştirmeleri, onları ihanetçi gibi lanse etmeleri abesle iştigalden başka bir şey değildir.

Bu hususta bir diğer konu ise son günlerde sosyal medyada paylaşılan görüntüler ve yazılar. PKK kanadına yakın kesim ve kişilerin AKP’ye yakınlaşma senaryoları tekrar faaliyete sokulmuş gibi duruyor.

Hatırlanacağı üzere ABD, Türkiye’nin Rojava’da Kürtlere karışması durumunda sizi ekonomik olarak çöküntüye uğratırız demiş, aynı zamanda Türkiye (NATO kurallarına rağmen) S-400 konusunda ABD ile rekabete girmeye çalışmıştı.

‘ÖCALAN JOKERİ ARTIK İŞLEVSİZ’

İstanbul seçimlerinde başarısız olan AKP, Kürtleri kaybettiğini anladı ve hemen akabinde Erdoğan’ın direktifi ile Öcalan jokerini masaya vurarak tüm kartları alırız rahatlığı ile hareket etti. Fakat AKP, bu jokerin işlevini yitirdiğini, Kürtlerin Öcalan’dan bağımsız da hareket edebildiğini gördü.

Almanya’da yapılan söz konusu yürüyüşü siyasi bakımdan okumak zor olmasa gerek. PKK zor durumlarda önce Avrupa’da algı yoklaması yapmak için kendilerine destek veren dernek, oluşum, kurum ya da kişileri gizli bildiriler ile sokağa toplar ve bu tarz pankartları açarak yürüyüş yapmalarını ister. Daha sonra gelen geri dönüşleri teraziye koyarak tartar ve ona göre ikinci bir strateji geliştirir. Bu, PKK’nın bir örgüt taktiğidir.

PKK, Kürtlerin bir araya gelme çabalarına ket vuran bu grubun böyle davranmasına zemin hazırladığı için Kürt halkına bir açıklama yaparak özeleştiri vermelidir. PKK mantığında özeleştiri normal bir durumdur. Hareketin şeffaf olması için bunu kendi üst kadrolarının da yapması gerekmelidir.

Bu arada, Güney’in göbek bağlayan çakma müşavir ve gazetecilerin de kabul edilemez bu konuda nasıl tavır alacakları ya da nasıl bir yol sergileyebilecekleri de merak konusu.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın