Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Terörün finans kaynağı uyuşturucuya darbe

Terörün finans kaynağı uyuşturucuya darbe

DİYARBAKIR (AA) – Lice ve Hazro ilçesinde terörün finans kaynağı uyuşturucuyu ele geçirmek amacıyla yapılan operasyonda, 4 ton 462 kilogram yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca elde edilen istihbari bilgiye istinaden Lice ve Hazro ilçesi kırsal alanında bölücü terör örgütünün finans kaynağı olan ve imal edilmiş uyuşturucuyu ele geçirmek amacıyla 25-26 Mayıs’ta operasyon düzenlendiği bildirildi.

Operasyonda, Hazro ilçesi Ormankaya ile Çitlibahçe köyleri arasında bulunan Mindiro Tepe mevkisinde araziye gizlenmiş 712 kilogram toz, Lice’nin Kabakaya köyü Kaşderesi mevkisinde araziye gizlenmiş 3 bin 400 kilogram toz ve 350 kilogram kubar esrar ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, ele geçirilen uyuşturucunun Cumhuriyet Savcılığının talimatı gereğince muhafaza altına alınarak adli işlemlere başlandığı belirtildi.

Açıklamada, “Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terör örgütünün finans kaynaklarının yok edilmesi maksadıyla narko terörizmle mücadeleye yönelik çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.” denildi.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın