Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Milli Savunma Bakanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.
31 Mart seçimlerinin ardından Ekrem İmamoğlu onca usulsüzlüğe rağmen mazbatasını alıp göreve başladı. Gerek seçim sürecinde, gerekse seçimlerden sonra İmamoğlu'nun yanından ayrılmayan ve kendine yeni...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Yener Kırıkcı'nın ailesine telefonla başsağlığı dileklerini iletti.

Teslim olan terörist ‘Kavala’ gerçeğini itiraf etti

Gezi’nin finansörlerinden Kavala’nın PKK ile ilişkisini örgütten kaçarak ifade veren teröristler ortaya çıkardı. Z.İ: Kampa yardım eden Kavala’dan jeneratör istedik, tutuklu olduğu için gönderemedi.

Beyoğlu’ndaki Gezi olaylarının ana finansörlerinden Osman ’nın, PKK’ya insan kaynağı sağlayan ve yönetimi tamamen örgütün elindeki Mahmur Kampı’na yardım ettiği belge bulundu. ‘Türkiye Cumhuriyet hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini engellemeye teşebbüs’ ve ‘Gezi olaylarını finanse etmek’ suçlarından yargılanan ’nın, yardımı terör örgütünden kaçarak PKK’lının ifadeleri ortaya koydu.

Z.İ, kampların ihtiyaçlarının Türkiye’deki bazı işadamları tarafından da karşılandığını belirterek ”Bu iş adamlarından birisi de Osman Kavala’ydı. Kavala’ya ihtiyaçları bildiren evrak, kurye tarafından adresine elden götürülürdü. Kampın jeneratör ihtiyacı de kurye ile talepte bulunuldu ancak o tarihte tutuklu olduğu teslimat yapamadı” diye konuştu. Mahmur Mülteci Kampı imzalı yazıda “Sayın Osman Kavala; Kamp 1000 KWA Dizel Otomatik Kabineli jeneratör ihtiyacı bulunmaktadır. Sunacağınız şimdiden teşekkürler” dedi. 

 

 

UYARMIŞTI 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada Mahmur’a dikkati çekmişti. Erdoğan ”Mahmur çok önemli. BM’nin Mahmur meselesini de halletmesi lazım. Mahmur bir kuluçka yuvasıdır. Ban Ki Moon ile bunları çok konuştum. Bu meseleyi çözmezseniz vururuz. Kandil nereden besleniyor sanıyorsunuz? Mahmur’dan” açıklamasını yapmıştı.

 

 

MÜLTECİ KAMPI OLARAK GÖRÜNÜYOR

Söz konusu kamp, resmiyette Birleşmiş Milletler (BM) Mülteci kampı görünümünde. Irak’ın Musul kentinde bulunan kamp, Erbil’e yaklaşık 100 kilometrede bulunuyor. BM tarafından 1998 yılında oluşturulan kamp, 1994 yılında Türkiye’nin Irak sınır köylerinde yaşayanların güvenlik gerekçesiyle tahliyesinden sonra buraya sığınanlardan oluşuyor. Kampta yaklaşık 12 bin kişinin yaşadığı tahmin ediliyor. Sözde bir mülteci kampı olan Mahmur, fiiliyatta terör örgütü PKK’nın lojistik üslerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın