Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP’yi, ‘eleştirme’ adı altında hakaretler eden ve bu nedenle MHP’den uzaklaştırılarak İYİ Parti’ye (İP) yanaşan yazar Ahmet Aytaç, İP Ülkücüleri birbirine düşman ettiğini yazd. Aytaç,...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhafazakar dindarlara Erdoğan’ın ördüğü kalın duvar nedeniyle ulaşamadıklarını söyleyince, Ahmet Hakan, köşe yazısında “sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?” sorusunu yöneltti....
Türkiye'nin iadesini istediği FETÖ üyeleriyle ilgili yeni bir formül gündeme geldi. FETÖ'nün ''terör örgütü'' yerine ''silahlı suç örgütü'' olarak tanımlanmasının iadeleri kolaylaştıracağı düşünülüyor.

THY Uçağı Lviv’de Korkuttu

THY Uçağı Lviv’de Korkuttu

. ’na (THY) ait olan TK442 sefer sayılı tipi uçak, ’nın kentinden İstanbul Atatürk Havalimanına gelmek üzere kalkış için hazırlandığı sırada yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle pistten çıktı. Kalkış için taksi yapan yoğun kar yağışının neden olduğu buzlanma nedeniyle pistten çıkıp toprak alana girdi.

’ndan yapılan açıklamalara göre uçakta bulunan 59 yolcu ve 6 mürettebat herhangi bir zarar görmezken, uçağın pist dışından kurtarılması için çalışmalar yoğun bir şekilde başlatıldı.

Ayrıca Şehir Meclis üyesi olan kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada olayın 6 Ocak, yerel saat ile sabah 10:00 sularında gerçekleştiğini, uçağın kalkış için hazırlandığı sırada pistten çıktığını, 58 yolcu ile birlikte 1 çocuğun sorunsuz bir şekilde tahliye edildiğini ve yolcuların herhangi bir yaralanma olayı yaşamamasıyla beraber uçakta da herhangi bir zararın bulunmadığını belirtti.

Hava Trafiği Aksadı

Türk Hava Yolları’na ait olan ve Lviv-İstanbul seferini gerçekleştirmesi planlanan uçağın buzlanma nedeniyle pist dışına çıkması sonrasında hava trafiğinde aksaklıklar meydana geldi. Uçağın pist dışından kurtarılması için başlatılan çalışmalar nedeniyle iniş ve kalkışların geçici olarak durdurulduğu havalimanında, iniş yapması gereken uçakların başka havalimanlarına yönlendirildiği ve kalkış yapması planlanan diğer uçakların rötar alacakları kaydedilmiş durumda.

Şu ana kadar 9 tane uçuşun gecikme aldığı ve Münih’e gitmesi planlanan bir uçağın da iptal edildiği bilinmekte.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın