Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Trabzonspor- El Sadd maçına doğru

Trabzonspor- El Sadd maçına doğru

DOHA (AA) – Teknik Direktörü , Katar'ın El Sadd takımı ile yapacakları maçın iki dost ülkenin güzel bir buluşması şeklinde gerçekleşecek tarihi bir gün olacağını söyledi.

Yanal, yarın Katar'ın El Sadd takımı ile Stadı'nda oynayacakları maç öncesi Uğur Demirok ile basın toplantısını düzenledi.

Bordo-mavili takımın teknik adamı, yarın ki maça ilişkin, "İki dost ülkenin güzel bir buluşması şeklinde gerçekleşecek tarihi bir gün olacak. Bildiğiniz gibi stat açılışımıza teşrif eden Şeyh Temim, Cumhurbaşkanımızın davetlisi olarak ülkemize misafir olup bizi şereflendirmişti. İki dost ülkenin iki güzide kulübü bugün burada ve yarın dostluk karşılaşması yapacağız." dedi.

Katar'ın yüzölçümü, nüfus olarak küçük ama spora yatırım olarak büyük bir ülke olduğunu ifade eden Yanal, "Katar, 2022 Dünya Kupası'nın düzenleneceği bir ülke. Bu spora yapılan yatırımların karşılığı olarak da futbola özellikle yaptıkları yatırımla dünyada ciddi bir ölçeğe sahipler. Bizim için de anlamı büyük bir katkı taşıyor çünkü sonuçta göğüs reklamımız QNB, Beint Sports da yayıncı kuruluş. Spora yatırım yapan bu iki güzide ülkenin dostuğu yarın akşam daha da pekişmiş olacak." diye konuştu.

Katar'daki bu organizasyonu çok ciddiye aldıklarını kaydeden Yanal, "Avrupa ülkelerinin kış kamplarının cazibe merkezi olmasını önemsiyoruz. Hatta biz de bu dönemde böyle bir organizasyonu gerçekleştirmek adına da girişimde bulunacağız. Türkiye ile Katar'ın dostluğu sporda da geliştirilmiş ve pekiştirilmiş olacak. Her iki kulübün böyle adım atması ülke kardeşliği, dostluğu açısından önemli. Spor açısındansa her iki ülkenin de kendilerine göre avantajlarını geliştirmesi açısından bir fırsat olarak düşünüyoruz. " şeklinde konuştu.

Milli takımlardaki oyuncu sayısının fazla olduğunu vurgulayan Yanal, Türkiye Kupası maçları öncesinde forma şansı bulamayan oyuncular içinde bu karşılaşmanın iyi bir hazırlık olacağını kaydetti.

Yanal, ağustos ayında da aynı sıcaklığın Türkiye'de olduğunu ve yarınki maçın sorun teşkil etmeyeceğini anlattı.

-Milli takımın konusu

Bordo-mavili takımın deneyimli teknik adamı, A Milli Takımı'nın Dünya Kupası'na katılma hakkı elde edememesi yönündeki düşüncelerine ilişkin bir soru üzerine "Bu konu aslında çok derin ve önemli konu. Bizim burada yüzeysel cevaplarla sonuç alacağımız ya da doğru adreslere, neticelere varacağımız bir söylem değil. Olmaması da gerekiyor. Çok derin konu ama basitçe bir şey söylemek gerekirse bana göre gidemememiz sürpriz değil ama akşamki sonucun Türkiye'de olması üzücü. Dünya Kupası'na gidemememizin çok sürpriz olduğunu düşünmüyorum. Sonuç gidişat bunu zaten belli ediyordu. "

Sonucu sadece şu an kadroda bulunan oyunculara yüklemenin doğru olmadığını dile getiren Yanal, şöyle devam etti:

"Onları acımasız şekilde eleştirirsek sonucun önüne atmak büyük haksızlık. Bu sadece oyunculara bağlanacak bir şey değil. Orada çok değerli ülke futboluna çok ciddi katkıda bulunmuş ve bulunmaya davam edecek oyuncular var. O yüzden burada en büyük haksızlığı bu kadroda bulunan oyunculara yaparak aslında yanlış bir yol çizmiş oluyoruz. Bunu hep beraber oturup bütün paydaşlarla paylaşmak ve doğruyu bulmak en mantıklı yol olacak. Oyuncuların geçen akşam yaşadıkları travmayı göz önünde bulunduracak olursak onlar sadece olayının parçalardan bir tanesi, daha büyük parça olarak görüp sorumluluğu birçok kişinin paylaşması gereken bir sonuçla değerlendirirsek çok daha doğru bir yol çizmiş oluruz. Bu çocukları yerden yere vurmak hiç doğru bir şey, doğru tespit değil. O zaman çuvaldızı kime batıracağız."

Yanal, Burak Yılmaz'ın milli takımda sakatlığına ilişkin ise "Burak Yılmaz, geldiği günden beri sakat oynuyor. Önce kasıklarında bir problem vardı, daha sonra kas yaralanması oldu. Burak milli takımda oldukça fazlasıyla fedakarlık yaparak oynadı. Milli takımdan ilk döndükten sonra antrenmana hiç çıkamadı. Daha sonra gittiği hafta en son Beşiktaş maçındaki hafta hiç antrenmana katılmadı. Antrenmansız şekilde maçı oynayarak milli takıma gitti. Hem kariyeri hem kendisini oldukça riske atan tutumdu, artık sanıyorum dayanamadı. Hocasından izin istedi. Şu anda izin alarak Trabzon'a geldi. Doktor kontrolünde çalışmalara başladı." ifadesini kullandı.

Uğur Demirok ise milli arayı El Sadd takımı ile hazırlık maçı yaparak değerlendireceklerini belirterek, "İki ülke arasındaki dostluğu daha da pekiştirmiş olacağız. Güzel, dostluk içinde bir maç olacak. Hava biraz sıcak olacak ama üstesinden geleceğiz." ifadesini kullandı.

Katar futbolunun her geçen gün geliştiğini, Türk futbolcusu için bir kapı olabileceğini belirten Uğur Demirok, "Türk futbolcusu için de Katar değişik bir kapı, lig olarak görülüyor. Bu nedenle dostluğumuzu geliştirmek için de bu maç önemli. Katar futbolu günden güne gelişiyor. Türk futbolcusu için de bir kapı olabilir. Yarınki maçta bu ilişkileri geliştirmek açısından güzel olacak." dedi.

Milli takımla ilgili de konuşan Uğur Demirok, şunları kaydetti:

"Başarısızlık olunca birçok şey üzücü oluyor. Taraftarımız, ülkemiz ne kadar üzülüyorsa da bundan en çok etkilenenlerden biri de futbolcular oluyor. Bunu herkesin böyle bilmesi gerekiyor. Dışarısı üzülüyor, futbolcular üzülmüyor diye bir şey yok. Burada en çok yara alan belki de futbolcu gurubudur. Ama futbolcular profesyonel olmalı. İşini belli bir kalitede yapmalı. Bunu biliyoruz. Sosyal medya etkili olmaya başladı. Bazı şeyler olmadığı şekilde yayılıyor. Hepimiz bunları görüyoruz. Bazı şeyler fotoğraflarda göründüğü gibi değil. Bir başarısızlık gelince yeni bir jenerasyon yapmak bence mantıklı değil."

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın