Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...
Türkmenlerin yoğunlukla yaşadığı Irak'ın Kerkük kent merkezinde bulunan ve Osmanlı döneminde inşa edilen Kayseri Kapalı Çarşısı'nda yangın çıktı. Yangın nedeniyle çarşıda bulunan 400'ü aşkın iş...

Trump, Rahip Brunson’ı Beyaz Saray’da ağırladı

Trump, Rahip Brunson’ı Beyaz Saray’da ağırladı
Başkanı , tahliye edilen Rahip ’ı Beyaz Saray’da ağırladı. yaptığı söylemede, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ediyorum. İlişkilerimiz açısından bu çok ehemmiyetli bir adım olabilir.” dedi.

Tahliye olduktan sonra ABD’ye giden Rahip Brunson’ın ilk lafları ise şu biçimde oldu: “İdareye yaptıklarından dolayı teşekkür ederim. Dışişleri Bakanı Pompeo, Başkan Takviyecisi Pence ve bay Bolton’a teşekkür ederim. Kongre’de özgür kalmam için uğraşanlara da teşekkür ederim. Biz orada 25 yıldır bulunuyoruz. Türkleri seviyorum” 

BRUNSON, TRUMP İÇİN KISA BİR DUA REELLEŞTİRDİ

Başkan Trump’da bu konuşma karşılığında Türkler iyi insanlardır onları beğeniyorum ifadelerini kullandı. Buluşma sırasında Rahip Brunson Trump ve ABD için kısa bir dua reelleştirdi.

“BU HADİSE İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ DÜZENLEYECEKTİR”

Trump, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tekerrür teşekkür ediyorum. Bu hadise iki ülke arasındaki bozulan ilişkileri düzenleyecektir. Tekerrür Cumhurbaşkanı’na teşekkür ederim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a yanıt!

Brunson, ABD Hava Güçleri üssünde!

 

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın