Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Trump’tan sert tepki: Fed kafayı yedi

Trump’tan sert tepki: Fed kafayı yedi
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı , Air Force One uçağında gazetecilerin Amerika Birleşik Devletleri piyasalarının çarşamba günü yüzde 4’lere varan kayıplar yaşamasına müteveccih sorularını cevapladı.

FED KAFAYI YEDİ
Fed’in faizleri çok süratli artırdığını korunan Trump, “Fed’in yanlış yaptığını düşünüyorum. Piyasalar çok sıkı. Fed kafayı yedi.” ifadelerini kullandı. Trump’ın, bu ifadelerden sonra piyasalardaki kayıpları “uzun zamandan beri beklenen bir düzenleme” olarak belirlemesi ise sual işaretlerine neden oldu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, vazifeye geldiğinden bu yana 6 kere faiz artıran Fed’i daha evvel de tenkit etmişti. 

NEW YORK BORSASI’NDA DEPREM
New York borsası, çarşamba günü son yarıyılların en makûs performansını gösterirken, Nasdaq Teknoloji Endeksi yüzde 4’ün üzerinde düşüşle son 2 senenin, Dow Jones ve Standard & Poor’s 500 endeksleri ise sırasıyla yüzde 3,15 ve yüzde 3,29 eksilişle son 8 ayın en büyük kayıplarını verdi.

Analistler, pay tahvillerindeki düşüşü, Amerika Birleşik Devletleri devlet bonoyu faizlerinin son 7 senenin azami seviyelerinde izlemeye devam etmesini direndiriyor.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın