Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, sosyal medya facebook hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. Gazeteci Eşref Kerküklü, Amsterdam'da kirli bir oyunun olduğunu bildirdi, kendisine...
Avusturya'nın bozkurt ve rabia gibi sembol olan bazı işaretleri yasaklama girişiminin ardından ülkedeki en büyük azınlığın Türklerin olduğu Almanya'da da konu gündeme geldi. Bazı Alman...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Irak'ın başkenti Bağdat'ta Türkmen heyeti ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Milletvekili Erşat Salihi...

Trump’tan sert tepki: Fed kafayı yedi

Trump’tan sert tepki: Fed kafayı yedi
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı , Air Force One uçağında gazetecilerin Amerika Birleşik Devletleri piyasalarının çarşamba günü yüzde 4’lere varan kayıplar yaşamasına müteveccih sorularını cevapladı.

FED KAFAYI YEDİ
Fed’in faizleri çok süratli artırdığını korunan Trump, “Fed’in yanlış yaptığını düşünüyorum. Piyasalar çok sıkı. Fed kafayı yedi.” ifadelerini kullandı. Trump’ın, bu ifadelerden sonra piyasalardaki kayıpları “uzun zamandan beri beklenen bir düzenleme” olarak belirlemesi ise sual işaretlerine neden oldu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, vazifeye geldiğinden bu yana 6 kere faiz artıran Fed’i daha evvel de tenkit etmişti. 

NEW YORK BORSASI’NDA DEPREM
New York borsası, çarşamba günü son yarıyılların en makûs performansını gösterirken, Nasdaq Teknoloji Endeksi yüzde 4’ün üzerinde düşüşle son 2 senenin, Dow Jones ve Standard & Poor’s 500 endeksleri ise sırasıyla yüzde 3,15 ve yüzde 3,29 eksilişle son 8 ayın en büyük kayıplarını verdi.

Analistler, pay tahvillerindeki düşüşü, Amerika Birleşik Devletleri devlet bonoyu faizlerinin son 7 senenin azami seviyelerinde izlemeye devam etmesini direndiriyor.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın