Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Trump’tan sert tepki: Fed kafayı yedi

Trump’tan sert tepki: Fed kafayı yedi
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı , Air Force One uçağında gazetecilerin Amerika Birleşik Devletleri piyasalarının çarşamba günü yüzde 4’lere varan kayıplar yaşamasına müteveccih sorularını cevapladı.

FED KAFAYI YEDİ
Fed’in faizleri çok süratli artırdığını korunan Trump, “Fed’in yanlış yaptığını düşünüyorum. Piyasalar çok sıkı. Fed kafayı yedi.” ifadelerini kullandı. Trump’ın, bu ifadelerden sonra piyasalardaki kayıpları “uzun zamandan beri beklenen bir düzenleme” olarak belirlemesi ise sual işaretlerine neden oldu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, vazifeye geldiğinden bu yana 6 kere faiz artıran Fed’i daha evvel de tenkit etmişti. 

NEW YORK BORSASI’NDA DEPREM
New York borsası, çarşamba günü son yarıyılların en makûs performansını gösterirken, Nasdaq Teknoloji Endeksi yüzde 4’ün üzerinde düşüşle son 2 senenin, Dow Jones ve Standard & Poor’s 500 endeksleri ise sırasıyla yüzde 3,15 ve yüzde 3,29 eksilişle son 8 ayın en büyük kayıplarını verdi.

Analistler, pay tahvillerindeki düşüşü, Amerika Birleşik Devletleri devlet bonoyu faizlerinin son 7 senenin azami seviyelerinde izlemeye devam etmesini direndiriyor.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın