Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP’yi, ‘eleştirme’ adı altında hakaretler eden ve bu nedenle MHP’den uzaklaştırılarak İYİ Parti’ye (İP) yanaşan yazar Ahmet Aytaç, İP Ülkücüleri birbirine düşman ettiğini yazd. Aytaç,...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhafazakar dindarlara Erdoğan’ın ördüğü kalın duvar nedeniyle ulaşamadıklarını söyleyince, Ahmet Hakan, köşe yazısında “sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?” sorusunu yöneltti....
Türkiye'nin iadesini istediği FETÖ üyeleriyle ilgili yeni bir formül gündeme geldi. FETÖ'nün ''terör örgütü'' yerine ''silahlı suç örgütü'' olarak tanımlanmasının iadeleri kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Tunahan Kuzu serbest bırakıldı! Şimdi özgürüm, bir gün Filistin de özgür olacak

İsrail tarafından bu sabah gözaltına alınan Hollanda milletvekili Tunahan serbest bırakıldı.

 

İsrail tarafından işgal altındaki Doğu Kudüs’te bu sabah gözaltına alınan Türk asıllı Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu serbest bırakıldı.

 

Hollanda’da üyelerinin çoğunluğunu Türk ve göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisi milletvekili Kuzu’nun siyasi danışmanı , yaptığı açıklamada, Kuzu ve kendisinin de aralarında yer aldığı 4 kişinin “kimlik kontrolü” gerekçesiyle yaklaşık 1 saat boyunca İsrail polisi tarafından Doğu Kudüs’te gözaltında tutulduğunu aktardı.

Ergin, Kuzu’nun diplomatik pasaporta sahip olmasına karşın gözaltına alındığını ve gözaltı boyunca cep telefonlarına da el konulduğunu belirtti.

 

Kuzu ve eşliğindeki ekip, serbest bırakılmalarından sonra cuma namazını Mescid-i Aksa’da kıldı.

 

‘FİLİSTİN DE ÖZGÜR OLACAK’  

Diğer yandan Tunahan Kuzu, Twitter hesabından Mescid-i Aksa’daki Kubbet’us Sahra Camisi’nin önünde çekilmiş görüntülü bir mesaj paylaştı.

Mesajında gözaltına alınmasından sonra destek olanlara teşekkür eden Kuzu, “Şimdi özgürüm, .” sözlerini kulandı.

 

Platform.com

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın