Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Ankara destekli yerel bir televizyon kanalının yayın müdürü olduğu bilinen ve Irak Türkmen Cephesi (İTC) başkanı Erşat Salihi'nin kardeşi olan Türkeş Salihi'nin diplomasının 'sahte' olduğu...
İYİ Parti İstanbul Şehir Başkan Yardımcısı Avukat Osman Erusta, misyonundan istifa ettiğini duyurdu. Avukat Osman Erusta, istifasını sosyal medya platformu Twitter üzerinden duyurdu. “Gördüğüm gereksinim...
Daha Önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve dostları dün AK Parti’den istifa etti. Davutoğlu takımının AK Parti içinden hali hazırda 10 milletvekilinin yeni parti kurulması halinde...

Türk Heyeti ABD Kongre Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Türk Heyeti ABD Kongre Üyeleriyle Bir Araya Geldi

Dışişleri Bakan Yardımcısı , Türkiye ile arasındaki ikili ilişkileri değerlendirmek amacıyla beraberindeki heyetle birlikte ’nin başkenti Washington’da birçok Kongre üyesiyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca ABD Kongresinde gerçekleştirilen “Türk-Amerikan İlişkileri: Ortak Köken, Yeni Vizyon” etkinliğine katılmak amacıyla Washington’da bulunan Bakan Yardımcısı Kıran ve aralarında Altınbaş Üniversitesi Rektörü ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Çağrı Erhan’ın da yer aldığı heyetle beraber birçok ABD Kongre üyesiyle bir araya geldi.

Sabah saatlerinde Kuzey Carolina Senatörü Cumhuriyetçi Tom Tillis ile görüşen heyet, daha sonra ise Florida Temsilcisi, Cumhuriyetçi Francis Rooney, Mississippi Temsilcisi Cumhuriyetçi Trent Kelly ve Tennessee Temsilcisi Cumhuriyetçi Tim Burchett ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Diplomatik kaynaklardan aktarılan bilgilere göre, görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra Türkiye’nin S-400 alımı, Suriye’de güvenli bölge inşası, terörle mücadelede iş birliği ve diğer bölgesel meseleler masaya yatırıldı.

TÜRKİYE’NİN FETÖ KONUSUNDA BEKLENTİSİ VURGULANDI  

Bunun yanı sıra görüşmede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve iadesi talep edilen diğer FETÖ üyeleri hakkında süreç ve Türkiye’nin bu konudaki beklentilerinin vurgulandığı belirtildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın