Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

Türk ve ABD zırhlıları Münbiç’te ortak devriyeye başladı!

Türk ve ABD zırhlıları Münbiç’te ortak devriyeye başladı!
Türk Silahlı Güçleri Türk Silahlı Kuvvetleri ve Amerika Birleşik Devletleri ordusu, yol haritası çerçevesinde ilçede ortak devriye faaliyetine başladı.  Türk ve Amerika Birleşik Devletleri askeri unsurları ilk ortak devriye faaliyetine geçti. 

Çalışma Sacu Çayı’nda yürütülüyor
Taraflar, ortak devriye evvelinde yürüttükleri eğitimleri 25 Ekim’de tamamlamışlardı.Türk ve Amerika Birleşik Devletleri askerleri çalışmayı Münbiç cephe hattı ile Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Cerablus ilçesini birbirinden ayıran Sacu Çayı’nın ortamında yürütüyor.

Uzlaşma sağlanmıştı
Amerika Birleşik Devletleri ve , 4 Haziran’da YPG/PKK’nın Suriye’nin kuzeyinde Fırat Nehri’nin batısında işgal ettiği Münbiç’ten çekilmesi için uzlaşma sağlamıştı.

YPG ve PKK bölgeden çıkartılacak
Yol haritası, 4 Haziran’dan sonraki ilk 3 ay içinde ortak devriyelerin bitirilip, ilçe merkezindekiler dahil olmak üzere YPG/PKK’lıların bölgeden tümüyle çıkartılmasını, ardından ilçe merkezindeki askeri ve sivil meclislerin yine yapılandırılmasını öngörüyor.

68 defa devriye yapıldı
Amerika Birleşik Devletleri tarafı, yol haritasının henüz başlangıç safhasında teknik bahaneler ileri sürerek uzun bir gecikmeye neden olmuştu.Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, 18 Haziran’dan bu yana 68 defa koordineli/bağımsız devriye faaliyeti icra etti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın