Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Türk ve ABD zırhlıları Münbiç’te ortak devriyeye başladı!

Türk ve ABD zırhlıları Münbiç’te ortak devriyeye başladı!
Türk Silahlı Güçleri Türk Silahlı Kuvvetleri ve Amerika Birleşik Devletleri ordusu, yol haritası çerçevesinde ilçede ortak devriye faaliyetine başladı.  Türk ve Amerika Birleşik Devletleri askeri unsurları ilk ortak devriye faaliyetine geçti. 

Çalışma Sacu Çayı’nda yürütülüyor
Taraflar, ortak devriye evvelinde yürüttükleri eğitimleri 25 Ekim’de tamamlamışlardı.Türk ve Amerika Birleşik Devletleri askerleri çalışmayı Münbiç cephe hattı ile Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki Cerablus ilçesini birbirinden ayıran Sacu Çayı’nın ortamında yürütüyor.

Uzlaşma sağlanmıştı
Amerika Birleşik Devletleri ve , 4 Haziran’da YPG/PKK’nın Suriye’nin kuzeyinde Fırat Nehri’nin batısında işgal ettiği Münbiç’ten çekilmesi için uzlaşma sağlamıştı.

YPG ve PKK bölgeden çıkartılacak
Yol haritası, 4 Haziran’dan sonraki ilk 3 ay içinde ortak devriyelerin bitirilip, ilçe merkezindekiler dahil olmak üzere YPG/PKK’lıların bölgeden tümüyle çıkartılmasını, ardından ilçe merkezindeki askeri ve sivil meclislerin yine yapılandırılmasını öngörüyor.

68 defa devriye yapıldı
Amerika Birleşik Devletleri tarafı, yol haritasının henüz başlangıç safhasında teknik bahaneler ileri sürerek uzun bir gecikmeye neden olmuştu.Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, 18 Haziran’dan bu yana 68 defa koordineli/bağımsız devriye faaliyeti icra etti.

Reklam
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın