Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
İSTANBUL Bahçelievler'de 15 yaşındaki lise talebesi Mert Can Karagöz caddede yürüdüğü sırada kimliği bilinmeyen birey ya da şahıslarca pompalı tüfekle hamleye uğradı. Sırtından ve ensesinden...
Eser Karabil kimdir? Diriliş Ertuğrul oyuncusu Eser Karabil kaç yaşında nereli? Kara Gül dizisinden tanınan Eser Karabil Diriliş Ertuğrul'da hangi karakteri canlandıracak? soruların yanıtları bugün...
Abdullah Tivnikli'nin vefatı iş dünyasını yasa boğdu, erken yaşta ölüm eden Abdullah Tivnikli'nin ardından hayat öyküsü ve zaferleri merak edildi. Aslen Erzurumlu olan ve 59 yaşındaki...

Türkçe Ezan tartışmasında Öztürk Yılmaz’a şok

Türkçe Ezan tartışmasında Öztürk Yılmaz’a şok
Grup İdare Heyeti, bugün inanılmaz toplandı. Buluşmada Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili ’ın CHP Anayasayı ve Grup İç İdaremeliğinin alakalı maddeleri uyarınca ‘kesin çıkarma cezası’ ile ‘tedbirli olarak’ cezalandırılması teklifiyle Grup Disiplin Heyetine sevk edilmesine rey birliğiyle karar verildi.

İki ismin de CHP’nin alakalı grup başkan vekillerine bilgi vermeden televizyon programlarına katıldığı ve bu sebeple haklarında disiplin harekâtı başlatıldığı bilindi.

GÜRSEL EROL, SÖYLEME YAPTI
Karar sonrası söyleme yapan Gürsel Erol, “Kararı yeis ile  karşılıyorum. Parti ile abonelik bağlarımızı kesmek isteyebilirler ama parti kimliğimizi asla alamazlar” dedi.

AÇIKLAMASI TEPKİYE NEDEN OLDU
Gündeme aralıksız skandal çıkışlarıyla gelen CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, Habertürk ekranlarında ‘Yeminimiz’ tartışılırken hadiseye skandal bir ebat kazandırıp ezanın Arapça okutulmasından dinlediği rahatsızlığı dile getirmişti.

Öztürk, “Ezan okusun ben kavrayayım. Kur’an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun” laflarının ardından fıkra anlatması tepki topladı. “Ezan okunmalı” diyence Yılmaz’a Doç. Dr. Selman Öğüt, “sen kendi camini aç okut o zaman” diyerek tepki göstermişti.

İSTİFAYA ÇAĞIRMIŞTI
Gürsel Erol ise 24 Haziran tercihlerinden sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırması ve genel merkez önünde oturma eylemi yapacağını duyurmasının ardından Yüksek Disiplin Heyeti’na sevk edilip kınama cezası almıştı.

Abdüllatif Şener’in ezan lafları güldürdü!

CHP’li Öztürk Yılmaz’dan skandal Ezan çıkışı!

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın