Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi temasları kapsamında Hollanda Başbakanı Mark Rutte'yi kabul etti.
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, 26 Kasım'da yanarak kullanılamaz hale gelen Kerkük Kayseri Çarşısı'nın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gündeminde olduğunu belirtti.
Avrupa İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Nedim Bahçekapılı, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'e kendisi ve Avrupa İslam Üniversitesi ile ilgili çıkan haberlerin doğru olmadığı...

“Türkiye'de Güvenli Trafik Denetimi” uygulaması

“Türkiye'de Güvenli Trafik Denetimi” uygulaması

DİYARBAKIR (AA) – , ve ’te jandarma ve polis ekiplerince, “Türkiye’de Güvenli Trafik Denetimi” uygulaması kapsamında denetim gerçekleştirildi.

Diyarbakır’da polis ve jandarma ekipleri, şehir içinde ve kent girişindeki 7 ayrı noktada uygulama yaptı.

Kontrol noktalarında, araçların fenni muayene, geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortası, tescil plakalarının nitelik ve ölçülerinin mevzuatta belirtilen standartlara uygunluğu denetlendi.

Uygulamalarda, sürücülerin çeşitli belgeleri de incelendi. Hız ihlali yapan, emniyet kemeri takmayan sürücülere ceza uygulandı.

Uygulamanın belli aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

– Mardin

Mardin-Diyarbakır karayolundaki uygulamada da polis ve jandarma ekipleri, sürücü belgesi, araç kontrolü ve güvenlik sorgusu denetimi yaparken, eksik evrak ve sürücü belgesiz araç kullanan sürücülere ceza kesildi.

Kentin farklı noktalarında sabah saatlerinde başlayan uygulama kapsamında yaklaşık 600 aracın kontrol edildiği bildirildi.

– Siirt

Siirt’te de jandarma ve polis ekipleri, kentin giriş ve çıkışında 14 ayrı noktada uygulama gerçekleştirdi.

Uygulamalarda 614 sürücünün belgeleri kontrol edildi, 108 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanırken, 13 araç trafikten men edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın