Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Hollanda’da, hem sosyal yardımlardan faydalanıp hem de Türkiye’de yatırımı olan 12 bin kişinin tespit edildiği iddia edildi. Hollanda’da sosyal yardım alan 12 bin Türk vatandaşı...
Uzun süredir tedavi gören HOTİAD Başkanı Hikmet Gürcüoğlu’nun kardeşi Koç sucuk sahiplerinden Fatih Gürcüoğlu hastalıkla mücadelesine yenik düşmüştü, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yumdu...
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...

“Türkiye'de Güvenli Trafik Denetimi” uygulaması

“Türkiye'de Güvenli Trafik Denetimi” uygulaması

DİYARBAKIR (AA) – , ve ’te jandarma ve polis ekiplerince, “Türkiye’de Güvenli Trafik Denetimi” uygulaması kapsamında denetim gerçekleştirildi.

Diyarbakır’da polis ve jandarma ekipleri, şehir içinde ve kent girişindeki 7 ayrı noktada uygulama yaptı.

Kontrol noktalarında, araçların fenni muayene, geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortası, tescil plakalarının nitelik ve ölçülerinin mevzuatta belirtilen standartlara uygunluğu denetlendi.

Uygulamalarda, sürücülerin çeşitli belgeleri de incelendi. Hız ihlali yapan, emniyet kemeri takmayan sürücülere ceza uygulandı.

Uygulamanın belli aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

– Mardin

Mardin-Diyarbakır karayolundaki uygulamada da polis ve jandarma ekipleri, sürücü belgesi, araç kontrolü ve güvenlik sorgusu denetimi yaparken, eksik evrak ve sürücü belgesiz araç kullanan sürücülere ceza kesildi.

Kentin farklı noktalarında sabah saatlerinde başlayan uygulama kapsamında yaklaşık 600 aracın kontrol edildiği bildirildi.

– Siirt

Siirt’te de jandarma ve polis ekipleri, kentin giriş ve çıkışında 14 ayrı noktada uygulama gerçekleştirdi.

Uygulamalarda 614 sürücünün belgeleri kontrol edildi, 108 araç sürücüsüne cezai işlem uygulanırken, 13 araç trafikten men edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın