Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğinden yapılan yazılı açıklamada, Boersma'nın yapılan yoğun görüşmeler sonrası durumuyla ilgili yeterince net olmadığı ve gazeteye verdiği bilgilerde 3 kez ihmalkar davranması...
Bir dönem haber sunuculuğu yapan ve daha sonra ekranlarda güzelliği ile kendinden söz ettiren Burcu Kara kimdir? Güzel oyuncu hakkında merak edilenler; 1980 yılında dünyaya...
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı Eşref Kerküklü, Avrupa İslam Üniversitesi'den gönderilen Hikmet Gürcüoğlu ile yaptığı söyleşiyi paylaştı. Kerküklü ile Gürcüoğlu arasında geçen diyalog da ilginç itiraflar...

Türkkol bürosuna saldırı

Avrupa Türk Avukatlar Birliği kurucu üyesi Avukat Nazmi Türkkol’un Amsterdam şehrindeki Avukatlık bürosu kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğradı.

Türkkol bürosuna saldırı

kurucu üyesi Avukat Nazmi Türkkol’un Amsterdam şehrindeki Avukatlık bürosu kimliği kişilerce saldırıya uğradı.

’daki tanınmış Nazmi Türkkol’un Amsterdam Hogeweg sokağındaki Avukatlık bürosu dışarıdan atılan sert bir cisim ile camının kırıldığı öğrenildi.

Saldırı esnasında yaralanan , maddi hasar meydana , Avukat Türkkol konu ile ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Nazmi Türkkol ?

Türkkol, 1969 yılında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da doğdu. Amsterdam ve çevresinde eğitim hayatını tamamladı. Siyasi arenaya Demokratlar 66 (D66) ile başladı. “D66 partisi dışında herhangi bir partide siyaset yapmayı düşünmüyorum” dedi. Ve  D66’dan Amsterdam Belediye Meclis Üyesi adaylığını koydu. Hollanda’da oturma izi olmayan Türk vatandaşların haklarını savunmak amacı ile ‘Witte İllegalen Regeling‘ adındaki organizede ektif rol oynadı. Uzun yıllar Hollanda’da yaşayan ve ikametgah alamayan Türk vatandaşlarının açlık girevine başlaması dönemlerinde Türkkol, , belediye başkanına geri adım attırdı. ‘Koppelingswet‘ kapsamındaki davaları kazandı.

Hollanda’da sık sık tartışılan ‘EK  ödenekler‘ konusunu Avrupa Divanına taşıdı ve 245 Türk vatandaşın davasını kazandı artı ‘uyum yasası‘ masraflarının tamamını Hollanda devletine ödetti.

Avukat , Hollanda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’un üyesi oldu ve 5 yıl boyunca önemli kararlarda yer aldı.

Hukuksal manada Hollanda’daki Türk vatandaşlarını bilinçlendirmek için, T.C. Rotterdam başkonsolosluğun da 10 yıl durmaksızın halkın hukuk danışmanlığını yaptı.

Avukat Nazmi Türkkol,

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın