Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türk Avukatlar Birliği kurucu üyesi Avukat Nazmi Türkkol'un Amsterdam şehrindeki Avukatlık bürosu kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğradı.
Tuvana Türkay kadın arkadaşı ile dudak dudağa öpüşüp sosyal medya üzerinden paylaşınca takipçilerinden çok sert mesajlar aldı.Istıgram hesabından arkadaşı ile dudak dudağa öpüşüp video çeken...
Mutlu Kaya kimdir, kaç yaşında nereli? Mutlu Kaya sağlık durumu nasıl? Mutlu Kaya hayat hikayesi yine gündemde. Uzun süredir hastanede tedavi gören Mutlu Kaya yürümeye...

Türkkol bürosuna saldırı

Avrupa Türk Avukatlar Birliği kurucu üyesi Avukat Nazmi Türkkol’un Amsterdam şehrindeki Avukatlık bürosu kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğradı.

Türkkol bürosuna saldırı

’un Amsterdam şehrindeki Avukatlık bürosu kimliği .

Hollanda’daki tanınmış Türk avukatlarından Nazmi ’un Amsterdam Hogeweg sokağındaki Avukatlık bürosu dışarıdan atılan sert bir cisim .

, maddi hasar meydana geldi. Kim veya kimler henüz bilinmezken, Avukat Türkkol konu ile ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Nazmi Türkkol kimdir?

Türkkol, 1969 yılında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da doğdu. Amsterdam ve çevresinde eğitim hayatını tamamladı. Siyasi arenaya Demokratlar 66 (D66) ile başladı. “D66 partisi dışında herhangi bir partide siyaset yapmayı düşünmüyorum” dedi. Ve  D66’dan Amsterdam Belediye Meclis Üyesi adaylığını koydu. Hollanda’da oturma izi olmayan Türk haklarını savunmak amacı ile ‘Witte İllegalen Regeling‘ adındaki organizede ektif rol oynadı. Uzun yıllar Hollanda’da yaşayan ve ikametgah alamayan Türk vatandaşlarının açlık girevine başlaması dönemlerinde Türkkol, vatandaşların yanında durdu ve Amsterdam Belediye başkanı ile hukuki görüşmeler başlatı, belediye başkanına geri adım attırdı. ‘Koppelingswet‘ kapsamındaki davaları kazandı.

Hollanda’da sık sık tartışılan ‘EK  ödenekler‘ konusunu Avrupa Divanına taşıdı ve 245 Türk vatandaşın davasını kazandı artı ‘uyum yasası‘ masraflarının tamamını Hollanda devletine ödetti.

Avukat , Hollanda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’un üyesi oldu ve 5 yıl boyunca önemli kararlarda yer aldı.

Hukuksal manada Hollanda’daki Türk vatandaşlarını bilinçlendirmek için, T.C. Rotterdam başkonsolosluğun da 10 yıl durmaksızın halkın hukuk danışmanlığını yaptı.

Avukat Nazmi Türkkol, evli ve bir çocuk babasıdır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın