Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı “Ermeni Diasporası Dosyası” adını verdiği bir video paylaştı.
Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı cesur kalem Eşref Kerküklü, bir yıldır üzerinde çalıştığı "Ermeni Diasporası Dosyası" adını verdiği bir video paylaştı...
T.C. Dışişleri Bakanlığına bağlı Avrupa Birliği heyeti Hollanda'yi ziyaret etti ve Hollanda Ticaret Odası Türkiye Masası yetkilisi Cor Bekker eşliğinde Türkiye'nin Avrupa Birliği ile ilgili...

Türkkol bürosuna saldırı

Avrupa Türk Avukatlar Birliği kurucu üyesi Avukat Nazmi Türkkol’un Amsterdam şehrindeki Avukatlık bürosu kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğradı.

Türkkol bürosuna saldırı

kurucu üyesi Avukat Nazmi Türkkol’un şehrindeki kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırıya uğradı.

Hollanda’daki tanınmış Türk avukatlarından Nazmi Türkkol’un Amsterdam Hogeweg sokağındaki Avukatlık bürosu dışarıdan atılan sert bir cisim .

olmazken, henüz bilinmezken, ile ilgili suç duyurusunda açıkladı.

Nazmi Türkkol kimdir?

Türkkol, 1969 yılında Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da doğdu. Amsterdam ve çevresinde eğitim hayatını tamamladı. Siyasi arenaya Demokratlar 66 (D66) ile başladı. “D66 partisi dışında herhangi bir partide siyaset yapmayı düşünmüyorum” dedi. Ve  D66’dan Amsterdam Belediye Meclis Üyesi adaylığını koydu. Hollanda’da oturma izi olmayan Türk vatandaşların haklarını savunmak amacı ile ‘Witte İllegalen Regeling‘ adındaki organizede ektif rol oynadı. Uzun yıllar Hollanda’da yaşayan ve ikametgah alamayan Türk vatandaşlarının açlık girevine başlaması dönemlerinde Türkkol, , belediye başkanına geri adım attırdı. ‘Koppelingswet‘ kapsamındaki davaları kazandı.

Hollanda’da sık sık tartışılan ‘EK  ödenekler‘ konusunu Avrupa Divanına taşıdı ve 245 Türk vatandaşın davasını kazandı artı ‘uyum yasası‘ masraflarının tamamını Hollanda devletine ödetti.

Avukat , Hollanda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’un üyesi oldu ve 5 yıl boyunca önemli kararlarda yer aldı.

Hukuksal manada Hollanda’daki Türk vatandaşlarını bilinçlendirmek için, T.C. Rotterdam başkonsolosluğun da 10 yıl durmaksızın halkın hukuk danışmanlığını yaptı.

Avukat Nazmi Türkkol, evli ve bir çocuk babasıdır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Access denied.