Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik sert sözlerine yazılı açıklamayla yanıt verdi. MHP Genel...
Teksas Eyaleti Eğitim Kurulu, FETÖ’nün Teksas’taki en büyük okul ağlarından Harmony Public Schools’da üst düzey yöneticilik görevinde olan Soner Tarım’ın yeni okul başvurusunu oy birliğiyle...
Kısa adı HOTİAD olan, Hollanda Türk İşadamları Derneği üyelerinden bir bölümü birlikte Kutsal Şehir Kudüs`e gittiler.

Türkmen Siyasetçilerden Ali Mehdi’ye tepki yağıyor: Halk ona itibar etmiyor

Avrupa Türkmen Gazetesi yazarı deneyimli cesur gazeteci Eşref Kerküklü, Ali Mehdi ile gerçekleştirdiği görüntülü söyleşi sonrası Mehdi’ye karşı tepkiler durmak bilmiyor.

Türkmen Siyasetçilerden Ali Mehdi’ye tepki yağıyor: Halk ona itibar etmiyor

Türkmen Parti Genel başkanları ve listesi adayları açıklamalarda bulundu, Mehdi’nin yaptığının “kabul edilemez” olarak değerlendirildi. Türkmen İrade Partisi Lideri eski Türkmen milletvekili , Türkmen Cephesi Listesi Adayı Ammar Kahya, , konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Lideri Jale Neftçi, konu ile ilgili verdiği açıklamada, “Ali Mehdi konusunu biz daha önce de duyumlar alıyorduk, aslında Kerkük ve ’deki Türkmen milletimiz aylardır bu tür konuları biliyor ve ikna edici açıklama bekliyor ITC’den. Türkmen Cephesi’ne maddi destek veren kurumlar bu konu üzerinde durmalı ve verilen meblağın nereye harcandığını araştırmalıdır. Türkmen Cephesi Türkmenlerin tek meşru partisi değildir, artık 8 kadar kayıtlı resmi Türkmen partisi vardır ve Türkmen İrade Partisi meşru partilerden önemli bir tanesidir,” diye konuştu.

 

Kerkük Türkmen Cephesi Listesi 12. sıra adayı Ammar Kahya, verdiği açıklamada Mehdi’nin görevini iyi yapmadığını ifade etti.

Kerkük Türkmen Cephesi Listesi 12. sıra adayı Ammar Kahya.

“ALİ MEHDİ GÖREVİNİ İYİ YAPMADI”

Türkmen Siyasetçi Ammar Kahya gazetecilere verdiği konuşmada, “Ali Mehdi, Kerkük Türkmen Cephesi’deki görevini hakkı ile yapmadı ve başarsızı oldu. Ben Kerkük Türkmen Cephesi 12. sıra adayı olarak bunu söyliyorum. Mehdi şu an Kerkük Meclisiden aday olsun 100 oy alamaz. Çünkü halkımız artık bu tür şeyleri gördü ve artık halkımız uyandı. İkinci bi konu daha var, Türkmen halkımız bize verdiği oyu maalesef geri getiremedik. Çalınan oylara sahip çıkamadık bu bağlamda halkımızdan çok özür diliyorum.”

 Genel Başkan Yardımcısı

“MİLLETİMİZE ÇOK YAZIK”

Milliyetçi Türkmen Hak Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sami Kolsuz, Kerkük’teki gündemle ilgili verdiği demeçte, “Türkmen milleti doğru ve dürüst insanları göreve getirmeli” dedi.

Kolsuz demecinin devamında, “Yazık ve çok yazık milletimize, Milletimizin dürüst ve çalışan insanlara ihtiyacı var. Milletimiz, seçim kapsamın da olan seçim hilesi dolayısı ile “Mevi Meydan” da gösteri yaparken Mehdi gösteri de biraz kaldı sonra gitti Ankara’ya uzun süre Ankara’da kaldı insanların o para ile keyif sürdüğünü düşünüyor.”

“ALİ MEHDİ NEDEN KAÇIYOR”

Ayrıca, Kerkük Türkmen Cephesi Listesi Milletvekili adayı adının gizli kalmasını isteyen bir Türkmen siyasetçisi, Ali Mehdi’ye sert çıktı. Türkmen siyasetçi, “Mehdi, neden gazetecinin sorularını yanıtlamadı? Neden kaçıyor? Nedir Ali Mehdi’yi bu kadar korkutan? Eğer gerçekten bir kusuru yoksa durur bağımsız özğür gazetecinin sorularını yanıtlardı. Ayrıca küfür ettiğine tanık olduk kendisini kınıyoruz ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

(AÇIKLAMALAR DEVAM EDECEK)

 

YeniVatanGazetesi.com

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye baskın: Bu görüntüler çok konuşulacak

Gazeteci Eşref Kerküklü’den Ali Mehdi’ye kapak: Başarısız biri

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın