Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
MHP’yi, ‘eleştirme’ adı altında hakaretler eden ve bu nedenle MHP’den uzaklaştırılarak İYİ Parti’ye (İP) yanaşan yazar Ahmet Aytaç, İP Ülkücüleri birbirine düşman ettiğini yazd. Aytaç,...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, muhafazakar dindarlara Erdoğan’ın ördüğü kalın duvar nedeniyle ulaşamadıklarını söyleyince, Ahmet Hakan, köşe yazısında “sizin beceriksizliğiniz nedeniyle olmasın?” sorusunu yöneltti....
Türkiye'nin iadesini istediği FETÖ üyeleriyle ilgili yeni bir formül gündeme geldi. FETÖ'nün ''terör örgütü'' yerine ''silahlı suç örgütü'' olarak tanımlanmasının iadeleri kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Twitter İran Ajanslarını Askıya aldı

Twitter İran Ajanslarını Askıya aldı

İran Devrim Muhafızları’nın Hürmüz Boğazı’nda bandıralı petrol tankerine el koymasının ardından kriz çığ gibi büyüyor. Twitter, İran’ın resmi haber ajansı IRNA ve yarı resmi Mehr Haber Ajansının Farsça hesaplarını askıya aldı. 

RESMİ HABER AJANSI ASKIYA ALINDI

Mehr Haber Ajansı’ndan yapılan açıklamada, İngiliz tankerine Hürmüz Boğazı’nda İran Devrim Muhafızları tarafından el konulmasının arkasındanTwitter’ın Mehr Haber Ajansı’nın ve Farsça yayın yapan bazı haber ajanslarının hesaplarını askıya aldığı belirtildi. 

LİBERTA BANDIRALI GEMİ SERBEST BIRAKILDI

İran, 19 Temmuz’da Hürmüz Boğazı’nda denizcilik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle biri İngiltere, biri de Liberya bandıralı 2 petrol tankerini alıkoymuştu. Daha sonra yapılan açıklamada, Liberta bandıralı geminin serbest bırakıldığı bildirilmişti.  

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın