Yeni Vatan Gazetesi
Özel konular
31 Mart seçimleri sonrası Ekrem İmamoğlu’nun makamına astırdığı ve mazbatasının elinden alınmasıyla birlikte indirilen Atatürk tablosu ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Beylikdüzü Belediye Başkanı...
Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre 12 üniversitede yeni enstitü, fakülte ve yüksekokullar kuruldu. Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı enstitü, fakülte ve yüksekokulların kurulması, kapatılması ve...
AK Parti seçim sonrasında kulis bilgilerine göre görevden almalar, birkaç kişi ile son bulmayacak.

UETD’den kovulan Veyis Güngör’ün yolsuzlukları tekrar gündemde

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Hollanda şübesi eski başkanı Veyis Güngör’ün yaptıkları UETD gönüllüleri tarafından af edilmiyor.

UETD’den kovulan Veyis Güngör’ün yolsuzlukları tekrar gündemde

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Hollanda şübesi eski başkanı ’ün UETD’den kovulurken 400 bin euronun kasada açık olduğu ve günümüze kadar aklanamadığı olay günceliğini koruyor. UETD yöneticilerinden, “menfaatçı, çıkarcı, yalaka” diyerek Hollanda Türklerinin aklına Veyis Güngör’ü getirdi.

21 Mayıs 2018 tarihinde, Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da düzenlediği 6. Olağan Genel Kurulunda Bülent Bilgi genel başkan seçilmişti. Cumhurbaşkanı ’ın onur konuğu olarak katıldığı genel kurulda ayrıca Avrupalı Türk Demokratlar Birliğinin (UETD) ismi Uluslararası Demokratlar Birliği (Union of International Democrats-UID) olarak değiştirilmişti.

UID gönüllüsü sosyalmedya da yaptığı paylaşım, Veyis Güngör’ün yolsuzluğunu hatırlattı.

Bilgen Korkmaz yaptığı paylaşımda, “Bugünden sonra vazife alanımız Avrupa’dan dünyaya açılmaktadır. Asya, Afrika, Amerika bizi bekliyor. Orta Asya, Ortadoğu bizi çağırıyor Yükümüz artık daha ağır, işimiz daha çok. Uluslararası Demokratlar Birligi (#UID) hayırlı olsun. Rabbim yolumuzu açık eylesin” dedi ve UID’in logosunu paylaştı.

Korkmaz’ın paylaşımına yorum yapan Yusuf Keskin, “istediği kadar isim değiştirsin Hatta ismi olsun içindeki kendi çıkar ve menfaatlerini düşünüp insanları kullanan ve güzel YALAKALIK yapanlar olduğu sürece hiçbir anlamı yok,” dedi.

Fethullah Gülen’nin gazetesi, zaman yazarı ve UETD’den kovulan Veyis Güngör’ün yolsuzluklarını tekrar hatırlattan o paylaşım:

 

YeniVatanGazetesi.com | Hakan Tekten

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın